Դանիացի դերասան Նիկոլայ Կոստեր-Վալդաուն, որը հայտնի է Ջեյմե Լանիստերի դերակատարմամբ «Գահերի խաղը» սերիալում, մանրամասներ է ներկայացրել Ջեյմե և Սերսեյա Լանիստերների ճակատագրի վերաբերյալ:
Սիրահարված երկվորյակների ճակատագիրը շատ է հետաքրքրում հայտնի սերիալի երկրպագուներին և Կոստեր-Վալդաուն որոշել է բացահայտել գաղտնիքը և պատմել, թե ինչ է սպասում նրա հերոսին: Դերասանը նշում է, որ Ջեյմեն շատ նվիրված է Բրիեննային Տարտից, դա ակնահայտ է, երբ նրանք միասին են, նրանց միջև էմոցիոնալ ռեակցիաներ են առաջանում: Ըստ դերասանի, այդ զույգը չի միավորվի, Ջեյմեն թույլ չի տա նման մտքերին սողոսկել գլուխը, գրում է Svopi.ru-ն:
Ըստ դերասանի, Ջեյմեն չի պատկերացնում իր կյանքն առանց երկվորյակ քրոջ՝ Սերսեայի, նրանց սիրային կապը պատանեկան տարիներից է գալիս և շատ ամուր է, իսկ Բրիեննայի հետ կապը պատահեց միայն այն պատճառով, որ նա հեռու էր քրոջից: Ըստ դերասանի, Ջեյմին շատ է սիրում քրոջը և ոչ ոքի թույլ չի տա իրենց միջև կանգնել: Սակայն, դրանք զուտ գուշակություններ են, ասել է Վալդաուն, պետք է դիտել նոր եթերաշրջանը, իմանալու համար, թե ինչպես են զարգանում այդ հարաբերությունները:

Датский актер Николай Костер-Вальдаа, известный по роли Джейме Ланнистера в сериале «Игра престолов», поделился подробностями судьбы героев Джейме и Серсеи Ланнистер.
Судьба влюбленных близнецов очень интересна всем поклонникам знаменитого сериала, в преддверии нового сезона Костер-Вальдаа решил приоткрыть тайну и рассказать, что же ждет его персонажа. Актер отмечает, что Джейме очень предан Бриенн из Тарта, это видно не вооруженным глазом, когда они вместе, между ними вспыхивают эмоциональные реакции. По мнению Костера-Вальдаа, эта пара не воссоединится, Джейми не позволит таким мыслям проникнуть в его голову, пишет Svopi.ru.
По словам актера, Джейме не представляет свою жизнь без сестры-близнеца Серсеи, их любовная связь длится с юношества, поэтому это очень сильное эмоциональное программирование, а связь с Бриенной случилась только потому, что он был вдали от своей сестры. По мнению актера, Джейме очень любит свою сестру и не позволит кому-то встать между ними. Однако это только догадки, подытожил Вальдаа, нужно смотреть новый сезон, чтобы узнать о развитии этих отношений.
Фэнтези-сериал «Игра престолов» выходит на канале HBO с 2011 года. На счету шоу 10 номинаций на премию «Эмми» и шесть сезонов. Его литературной основой стала серия книг Джорджа Мартина «Песнь льда и пламени». Седьмая часть сериала станет предпоследней, показ стартует 16 июня.