Դերասանուհի Անժելա Սարաֆյանը Instagram-ի իր էջում որոշ՝ մինչև այժմ անհայտ փաստեր է ներկայացրել օսկարակիր ռեժիսոր Թերի Ջորջի՝ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմի նկարահանումներից:
Ֆիլմում Անժելա Սարաֆյանը մարմնավորել է Մարալի կերպարը։
Պարզվում է՝ ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ նրան և Միքայելին մարմնավորող Օսկար Այզեքին Իսպանիայում իրականում պսակադարել են։ Դերասանուհին ֆիլմից կադրեր է հրապարակել և գրել.
«Քահանան իրական էր, որը Հայաստանից էր եկել Իսպանիա։ էջմիածնում՝ Հայաստանի ամենահին քաղաքներից մեկում, երեք քույր եկեղեցի կա, դրանցից մեկում է նա ձեռնադրվել։ Նկարահանումների ժամանակ նա մեզ իրականում ամուսնացրեց՝ իրական հայկական աղոթքով, որը նրանք հնչեցնում են ցանկացած հայկական ավանդական հարսանիքի ժամանակ։ Այդ աղոթքները կարդում էին դեռևս 1915 թվականին, և դրանք կան մինչ օրս։ Ի վերջո, քահանան ասաց մեզ. «Ես պետք է ձեզ բաժանեմ, քանի որ Աստծո առաջ դուք ամուսնացած եք»: Հետո մենք անցանք նկարահանումներին, և նա այդպես էլ մեզ չբաժանեց»։

Во время съемок фильма режиссера Терри Джорджа «Обещание» о Геноциде армян священник случайно обвенчал актеров Оскара Айзека и Анжелу Сарафян. Об этом в своем Instagram написала актриса Сарафян, которая в фильме исполняла роль Марал.
По словам актрисы, во время съемок фильма для сцены венчания ее героини Мерал и героя Айзека Микаэла был приглашен проживающий в Испании настоящий армянский священник, рукоположенный в армянском Эчмиадзине.
«В Эчмиадзине, одном из старейших городов в Армении, есть три церкви, в одной из которых был рукоположен этот священник. Он на самом деле обвенчал нас на съемочной площадке, прочитав настоящую армянскую молитву, которая звучит на любой традиционной армянской свадьбе. Эти молитвы читали еще в 1915 году, и они остаются неизменными по сей день. В конце он сказал нам: «Мне нужно развести вас, потому что технически вы женаты в глазах Бога». А потом мы продолжили съемки, и он так и не развел нас»,- написала Сарафян.
Мировая премьера «Обещания» состоялась 21 апреля в Лос-Анджелесе. В кинотеатрах Армении и России фильм вышел 27 апреля.