Թուրքական «Պեգասուս» ավիաընկերության մուտքը հայկական շուկա անորոշ ժամանակով հետաձգվում է: Այդ մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտարարեց Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը:
ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունը նամակ է ստացել ավիաընկերությունից: Նամակում ասվում է, որ որոշ տեխնիկական խնդիրներ են առաջացել, հայտնում է Aysor.am-ը:
Այդուհանդերձ, Սերգեյ Ավետիսյանը նշել է, որ «Պեգասուսի» մուտքով անվտանգության հետ կապված ընդհանրապես խնդիրներ չեն լինի։
«Գաղտնիք չէ, որ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներն ուղևորվում են դեպի Ստամբուլ, և ուսումնասիրելով շուկան, ավիաընկերությունը ցանկություն էր հայտնել մուտք գործել հայկական շուկա, բայց այս հարցը ներկայումս անորոշ ժամկետով հետաձգված է», – ասել է Սերգեյ Ավետիսյանը։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ հունիսի 1-ից Երևան-Ստամբուլ չվերթով թռիչքներ կիրականացնի նոր լոուքոսթերը՝ «Պեգասուս» ավիաընկերությունը: Թռիչքները նախատեսվում էր իրականացնել շաբաթը 3 անգամ:
«Պեգասուս» ավիաընկերությունը թուրքական բյուջետային ավիաընկերություն է, որի կենտրոնական գրասենյակը գտնվում է Ստամբուլում։ Իրականացնում է մշտական և չարթերային թռիչքներ Եվրոպայում և Թուրքիայում։

3 Май 2017 - 11:05 AMT
риход турецкого лоукостера Pegasus Airlines на армянский рынок задерживается. Об этом 3 мая заявил журналистам начальник Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении Сергей Аветисян.
«Мы получили письмо от компании Pegasus Airlines о том, что из-за возникших технических проблемах приход авиакомпании на наш рынок пока откладывается на неопределенный срок»,- заявил Аветисян.
Он добавил, что инициатива выйти на армянский рынок исходила от авиакомпании Pegasus Airlines, что Армения со своей стороны приветствовала.
Раннее было объявлено, что с 1 июня авиакомпания Pegasus Airlines приступит к реализации рейсов из Стамбула в ереванский Международный аэропорт «Звартноц». Планировалось, что рейсы будут осуществляться трижды в неделю – по понедельникам, средам и пятницам.
Pegasus Airlines – турецкая бюджетная авиакомпания, базирующаяся в Стамбуле. Является одним из наиболее активных лоукостеров, осуществляющих регулярные и чартерные международные авиарейсы по Турции и практически во все европейские страны.