Թեհրանից Գյումրի չվերթներ իրականացնելու հարցով բանակցություններ են ընթանում: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրեցին ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունից:
«Քննարկումներ են ընթանում իրանական ավիաընկերությունների հետ», – նշեց ՔԱԳՎ մամուլի քարտուղար Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում 2017 թ. հունվարի 1-ից աէրոնավիգացիոն սպասարկման սակագինը նվազեցվել է 50%-ով, իսկ օդերևութաբանական սպասարկումն իրականացվում է անվճար: «Շիրակից» է թռիչքներ իրականացնում ռուսաստանյան «Պոբեդա» լոուքոսթերը:

Armenia is negotiating with Iranian carriers over launching direct flights from Tehran to Gyumri, a town in northern Armenia, a spokeswoman for the General Department of Civil Aviation, Satenik Hovhannisyan told PanARMENIAN.Net on Wednesday, May 3.
Also Wednesday, GDCA chief Sergey Avetisyan said Pegasus Airlines' entry to the Armenian market will indefinitely be postponed.
Situated in Gyumri is the Shirak international airport. Located about 5 km from the city center, it is the second largest airport in the country after Yerevan's Zvartnots International Airport.