«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ակնարկել է, որ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի մայիսի 7-ին կայանալիք «Արսենալի» հետ խաղին:
«Պահեստայինները, որոնք շատ են խաղացել, քանի որ ապրիլին 9 հանդիպում ենք ունեցել, իսկ սա 10-րդը կդառնա 4,5 շաբաթվա ընթացքում, չեն մասնակցի առաջիկա խաղին»,-ասել է Մոուրինյոն, գրում է 101 Great Goals-ը:
Դա կարող է նշանակել, որ Մխիթարյանը, Անտոնիո Վալենսիան, Էրիկ Բեյլին, Փոլ Պոգբան, Անդեր Էրերանն և Մարկուս Ռաշֆորդը գուցե չմասնակցեն «Արսենալի» հետ խաղին:
Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է ակումբի՝ ապրիլ ամսվա լավագույն գոլի հեղինակ: Խոսքն այն գոլի մասին է, որն օգնել էր «Մանչեսթեր Յունայթեդին» 3:0 հաշվով հաղթել «Սանդերլենդին»: Այն ստացել է երկրպագուների ձայների 32%-ը:

6 Май 2017 - 07:39 AMT
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью намекнул, что полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян не примет участие в матче против «Арсенала» 7 мая.
«Наши игроки продолжают увеличивать и без того огромное количество игровых минут, так как в апреле мы сыграли 9 матчей. Теперь получается 10 за 4.5 недели. И футболисты, сыгравшие больше всех, не примут участия в воскресной встрече»,- ометил Моуринью.
Это может означать, что Мхитарян, Антонио Валенсия, Эрик Бейлли, Пол Погба, Андер Эррера и Маркус Рашфорд могут не принять участие в матче против «Арсенала».
Забитый армянским полузащитником Генрихом Мхитаряном гол в ворота Сандерленда признан лучшим голом «Манчестер Юнайтед» (МЮ). Мхитарян отличился на 46-й минуте матча, в результате поединок закончился победой манкунианцев со счетом 3:0.