«Դեդփուլ» կատակերգական մարտաֆիլմի սփին-օֆը կնկարահանվի մեծահասակների համար մուլտսերիալի տեսքով: FXX հեռուստաալիքը մտադիր է նոր մուլտսերիալի 10 էպիզոդ նկարահանել: Պրեմիերան նախանշված է 2018-ին, գրում է Lenta.ru-ն Mashable-ի վրա հղումով:
Նախագծի սցենարիստն ու պրոդյուսերը կլինի Ռոբերտ Գլովերը, որը հայտնի է դրամատիկ «Ատլանտա» կատակերգությամբ, որտեղ նաև գլխավոր դերն է կատարել:
«Գլովերը շատ տաղանդավոր և բազմակողմանի դերասան է, որը կկարողանա կյանքի կոչել Դեդփուլի մասին մուլտսերիալը»,-հայտարարել է FXX ներկայացուցիչ Նիկ Գրադը:
Ջեֆ Լոեբը, որը Marvel Television ընկերության փոխնախագահն է և որին պատկանում են «Դեդփուլի» իրավունքները, խոստացել է, որ նախագիծը նոր շրջադարձ կլինի մեծահասակների համար մուլտիպլիկացիայում:
2016-ի փետրվարին էկրան բարձրացած «Դեդփուլը» դարձավ միայն մեծահասակների համար ֆիլմերի պատմության մեջ ամենամեծ գումարը վաստակած ֆիլմը՝ հավաքելով մոտ 800 մլն դոլար 58 մլն բյուջեով: Մարտաֆիլմը հիմնված է Marvel կոմիքսների վրա: 2018-ին էկրան կբարձրանա կինոֆիլմի շարունակությունը:

11 Май 2017 - 09:09 AMT
Телеканал FXX планирует выпустить десять эпизодов нового мультсериала. Премьера намечена на 2018 год, пишет Lenta.ru со ссылкой на Mashable.
Сценаристом и продюсером проекта выступит Роберт Гловер, снявший драматическую комедию «Атланта» и сыгравший в нем главную роль.
«Дональд Гловер — невероятно одаренный и разносторонний артист, который сможет воплотить в жизнь мультсериал о Дедпуле», — заявил представитель FXX Ник Град.
Джеф Лоэб, вице-президент компании Marvel Television, которой принадлежат права на «Дэдпула», пообещал, что проект станет новой вехой в мультипликации для взрослых.
Вышедший в феврале 2016 года «Дэдпул» стал самым кассовым в истории фильмом с рейтингом R (только для взрослых), собрав около 800 миллионов долларов при бюджете 58 миллионов. Боевик основан на комиксах Marvel. Главный герой в исполнении актера Райана Рейнольдса — бывший наемник, жертва жестоких экспериментов, в результате которых он получил сверхчеловеческие способности и обезображенное лицо. В марте 2018-го на экраны выходит продолжение ленты.