Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Զարուհի Փոստանջյանի դուստրը հոսպիտալացվել է։
Աղջիկը ուղեղի ցնցումով տեղափոխվել է Արմենիա բժշկական կենտրոն, լրագրողներին տեղեկացրել են Փոստանջյանի ընտրական շտաբից։
Ավելի վաղ, Փոստանջյանի դստերը բերման են ենթարկել, սակայն տեղեկություն է տարածվել, որ աղջկան չեն հասցրել ոստիկանություն, քանի որ փչացել է ոստիկանական մեքենան:
Մայիսի 14-ին՝ ժամը 8:00-ին, մեկնարկել են Երևանի ավագանու ընտրությունները։ Մայրաքաղաքում բացվել են ընտրատեղամասերը, քվեարկությունը կտևի մինչև ժամը 20:00-ն։ Ավագանու ընտրություններին մասնակցում է երեք քաղաքական ուժ՝ ԵԼՔ դաշինքը, «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունը, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը:

The daughter of mayoral candidate Zaruhi Postanjyan has been hospitalized, the hopeful told reporters on Sunday, May 14, accusing the police of violence against herself and her daughter.
Polls opened across Yerevan, the Armenian capital at 8:00 am on Sunday, set to close 12 hours later. Three parties (ruling Republican Party (RPA), Yerkir Tsirani (Land of Apricot) and YELQ bloc – run for City Council seats.
The girl, reportedly a teenager, was taken to hospital with a concussion.
It was reported earlier that Postanjyan’s daughter was detained but, according to some information, the car broke halfway and law enforcement officers were unable to take the girl to the police station.