Համացանցում հայտնվել է «Շնորհալիները» (The Gifted) սերիալի փրոմոհոլովակը, որը նկարահանվել է «Իքս մարդիկ» ֆրանշիզայի մոտիվներով: Տեսահոլովակը հրապարակվել է YouTube-ի Fox ալիքը:
Նոր նախագիծը կպատմի մի զույգի պատմություն, որն իր երեխաների մոտ գերունակություններ է հայտնաբերում: Ընտանիքը ստիպված է թաքնվել մուտանտներին որոնող կառավարությունից:
Ռեժիսորն է Բրայան Սիգալը, որը նախկինում նկարահանել է գերհերոսների մասին «Իքս մարդիկ», «Իքս մարդիկ 2», «Իքս մարդիկ. Ապոկալիպսիս» և «Իքս մարդիկ. Անցած ապագայի օրերը» ֆիլմերը: Սերիալում գլխավոր դերերը կատարել են Ջեմի Չոն, Էմի Էքերը, Սթիվեն Մոյերը և Բլեր Ռեդֆորդը, գրում է Lenta.ru-ն:
«Շնորհալիների» պրեմիերան նախանշված է 2017-ի աշնանը:
«Իքս մարդիկ» կոմիքսների շարք է, որը ստեղծել է Սթենլի Լին և Ջեկ Քերբին: Առաջին թողարկումը հայտնվել է 1963-ին: 20th Century Fox ընկերությունը 9 ֆանտաստիկ ֆիլմ է նկարահանել կոմիքսների մոտիվներով:

В сети появился первый проморолик сериала «Одаренные» (The Gifted), снятый по мотивам франшизы «Люди Икс». Видеоклип опубликован на YouTube-канале Fox.
Новый проект расскажет историю пары, которая обнаруживает у своих детей сверхспособности. Семья вынуждена скрываться от правительства, разыскивающего мутантов.
Режиссером выступил Брайан Сингер, ранее снимавший такие фильмы про супергероев, как «Люди Икс», «Люди Икс 2», «Люди Икс: Апокалипсис» и «Люди Икс: Дни минувшего будущего». Главные роли в сериале исполнили актеры Джеми Чон, Эми Экер, Стивен Мойер и Блэр Рэдфорд, пишет Lenta.ru.
Премьера «Одаренных» намечена на осень 2017 года.
«Люди Икс» — серия комиксов, созданная Стэном Ли и Джеком Керби. Первый номер появился в 1963 году. Компания 20th Century Fox сняла по мотивам комиксов девять фантастических фильмов.