Երիտասարդ հրաձիգները պատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը: Մինչև տարվա գլխավոր ստուգատեսը, մարզիկները լավագույնի կոչման համար պայքարել են Հայաստանի առաջնությունում:
Հրաձգության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը հայտնել է, որ լավ արդյունքներ գրանցեցին այն մարզիկները, որոնց հետ հույսեր են կապում: Հենց այդ լավագույններից վեցն էլ մասնակցելու է աշխարհի առաջնությանը:
«Աշխարհի առաջնությունում հանդես կգան Նարեկ Ադամյանը, Վրեժ Թորոսյանը և Հայկ Բաբայանը (երեքն էլ` օդամղիչ հրացան), Ալլա Պողոսյանը (օդամղիչ հրացան), Բենիկ Խլղաթյանը և Զավեն Իգիթյանը (օդամղիչ ատրճանակ): Հայաստանի առաջնությունում նրանց մասնակցությունից շատ գոհ եմ: Ալլա Պողոսյանը նոր ռեկորդ սահմանեց, Բենիկ Խլղաթյանը չեմպիոն դարձավ, առաջ անցնելով իրենից ավելի փորձառու Զավեն Իգիթյանից:
Եթե նման արդյունքներ ունենանք աշխարհի առաջնությունում` կլինենք եզրափակիչներում: Կմասնակցենք ինչպես անհատական, այնպես էլ թիմային պայքարին: Հայաստանի առաջնությունում շատ լավ հանդես եկավ նաև Հովհաննես Մարգարյանը (վազող թիրախ): Նա, երկու վարժություններում բարձր ցուցանիշներով զբաղեցրեց առաջին տեղը»,- ասել է Նիկողոսյանը, գրում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեի կայքը:
Մինչև աշխարհի առաջնությունը երիտասարդ հրաձիգները հագեցած ծրագիր ունեն.
«Հունիսի 7-10-ը կմասնակցենք Լեհաստանի բաց առաջնությանը: Այնուհետև նույն երկրում հավաք կանցկացնենք Լատվիայի, Լեհաստանի և Ուկրաինայի հավաքականների հետ: Մեր հրաձիգները կմարզվեն բարձրակարգ մարզիկների հետ և փորձ ձեռք կբերեն»:

15 Май 2017 - 15:05 AMT
Молодые армянские стрелки готовятся к чемпионату мира. До начала главного соревнования года спортсмены поборолись за звание лучшего в первенстве Армении.
Главный тренер сборной Армении по спортивной стрельбе Сейран Никогосян заявил, что хорошие результаты показали те спортсмены, с которыми связывались надежды. Шесть лучших из них примут участие в чемпионате мира, пишет пресс-служба НОК РА.
«На чемпионате мира выступят Нарек Адамян, Вреж Торосян, Айк Бабаян, Алла Погосян (пневматическая винтовка), Беник Хлгатян и Завен Игитян (пневматический пистолет). Я очень доволен их выступлением в первенстве Армении. Алла Погосян установила новый рекорд, Беник Хлгатян стал чемпионом, обойдя более опытного Завена Игитяна.
Если подобные результаты покажем на чемпионате мира – будем в финале. Примем участие как в личном, так и в командном первенстве.
В чемпионате Армении хорошо также выступил Оганес Маркарян (бегущая мишень). Он в обоих упражнениях с высокими показателями занял первое место», – сказал Никогосян.
До чемпионата мира молодые стрелки имеют насыщенный график:
«С 7 по 10 июня выступим в открытом чемпионате Польши. Затем там же проведем сбор со сборными Латвии, Польши и Украины. Наши стрелки будет тренироваться с высококлассными спортсменами и приобретут опыт», – заявил тренер.