Ռուսաստանաբնակ հայազգի ռեժիսոր, սցենարիստ Աննա Մելիքյանի պրոդյուսերական նախագիծը` «Սիրո մասին. Միայն մեծահասակների համար» կատակերգությունը, որտեղ գլխավոր դերերից մեկը կատարել է Ջոն Մալկովիչը, կինովարձույթ դուրս կգա սեպտեմբերի 1-ին: Այս մասին հայտնում է ֆիլմի դիստրիբյուտոր The Walt Disney Company-ի մամուլի ծառայությունը:
Ֆիլմի պրեմիերան կկայանա հունիսի 14-ին Սոչիում՝ ռուսական «Կինոտավր» փառատոնի փակման շրջանակում:
2015-ին Աննա Մելիքյանի ռեժիսորական աշխատանքը՝ «Սիրո մասին» ֆիլմը, արժանացել է այդ փառատոնի գլխավոր՝ «Գրան պրի» մրցանակին:
«Սիրո մասին. Միայն մեծահասակների համար» կատակերգությունը պատմում է սովորական մարդկանց մասին, որոնք կորել են մեծ քաղաքում. նրանք հանդիպում են, և յուրաքանչյուրն ունի իր սիրո պատմությունը: Ֆիլմի համառեժիսորներն են Աննա Մելիքյանը, Պավել Ռումինովը, Նատալյա Մերկուլովան և Ալեքսեյ Չուպովը:
Ֆիլմում խաղացել են նաև Ինգեբորգա Դապկունայտեն, Տինա Դալակիշվիլին, Ֆյոդոր Բոնդարչուկը, Վիկա Իսակովան, Մակսիմ Մատվեևը, Աննա Միխալկովան, Ֆյոդոր Լավրովը և այլն:

16 Май 2017 - 07:11 AMT
Продюсерский проект российского режиссера армянского происхождения Анны Меликян, альманах «Про любовь. Только для взрослых» выйдет в прокат 1 сентября. Об этом сообщили в пресс-службе The Walt Disney Company.
Одну из ролей в фильме исполнил известный американский актер Джон Малкович.В картине также сыграли: Ингеборга Дапкунайте, Тина Далакишвили, Федор Бондарчук, Вика Исакова, Максим Матвеев, Анна Михалкова, Федор Лавров, Лукерья Ильяшенко, Владимир Яглыч, Равшана Куркова и Александр Паль.
Премьера фильма пройдет на закрытии российского кинофестиваля «Кинотавр» 14 июня в Сочи.
Предыдущая режиссёрская работа Анны Меликян «Про любовь» в 2015 году получила гран-при этого фестиваля.
Комедийный альманах рассказывает об обычных людях, затерянных в большом мегаполисе, все они пересекаются друг с другом и у каждого своя история любви. Режиссерами новелл стали Анна Меликян, Павел Руминов («Статус: свободен»), Наталья Меркулова и Алексей Чупов («Интимные места»), Нигина Сайфуллаева («Как меня зовут»), Евгений Шелякин («Пятница», «ЧБ»), Резо Гигинеишвили («Любовь с акцентом»).