Լոնդոնի «Արսենալի» նախկին ֆուտբոլիստ Մարտին Կիոունը կարծում է, որ Ժոզե Մոուրինյոն սխալ է օգտագործում կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կառուցվածքներում:
«Մանկունիացիները հզոր գրոհող ուժ չեն ցուցադրում, ոչ ոքի չեն վախեցնում: Չի կարող այնպես լինել, որ Մխիթարյանը, որը Գերմանիայում նախորդ խաղաշրջանի լավագույն փլեյմեյքերն էր, հարձակումից վազի պաշտպանություն, ինչպես դա եղավ Լոնդոնի «Արսենալի» հետ խաղում»: Ժոզեն սխալէ օգտագործում Հենրիխին:
«Եթե Հենրիխը «Չելսիի» կազմում խաղար, նա կլիներ Ազարի կամ Պեդրոյի դիրքում: Մոուրինյոն չգիտի, թե ինչպիսին պետք է լինի իր թիմի օպտիմալ կազմը»,-ասել է Կիոունը, գրում է euro-football.ru-ն Daily Mail-ի վրա հղումով:
Հենրիխ Մխիթարյանի «կարիճի» գոլը «Սանդերլենդի» հետ խաղում (Անգլիայի առաջնություն, 3-1) «Մանչեսթեր Յունայթեդի» 2016/2017 մրցաշրջանի լավագույն գոլ է ճանաչվել:Մխիթարյանը ստացել է երկրպագուների ձայների 57%-ը՝ առաջ անցնելով Ուեյն Ռունիի 250-րդ գոլից (13%) և Պոլ Պոգբայից (9%):
Ընթացիկ խաղաշրջանում Մխիթարյանը ԱՊԼ-ում 24 խաղի է մասնակցել, 4 գոլի հեղինակ դարձել և ընդամենը 1 գոլային փոխանցում կատարել:

20 Май 2017 - 07:09 AMT
Экс-футболист лондонского «Арсенала» Мартин Киоун считает, что главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью неправильно использует полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна в построениях МЮ.
«Манкунианцы не демонстрируют атакующей мощи, они никого не пугают. Не может быть, чтобы Мхитарян, который был лучшим плеймейкером прошлого сезона в Германии, бежал из нападения в защиту, как это было во встрече против лондонского «Арсенала». Жозе неправильно использует Генриха»,- отметил футболист, пишет Euro-Football со ссылкй на Daily Mail.
«Если бы Мхитарян выступал за «Челси», то играл бы на позиции Азара или Педро. Моуринью не знает, каким должен быть оптимальный состав его команды», – добавил Киоун.
В текущем сезоне Мхитарян провел в АПЛ 24 матча, забил 4 гола и отдал всего 1 ассист.
Гол полузащитника «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генриха Мхитаряна в ворота «Сандерленда», выполненный «ударом скорпиона», был признан лучшим голом сезона на сегодняшней церемонии вручения клубных наград. Мяч, забитый Генрихом, набрал 57% голосов болельщиков и обошел 250-й гол Уэйна Руни за «Манчестер Юнайтед» в ворота «Сток Сити» (13%) и гол Поля Погба в ворота «Суонси» (9%).