Մայիսի 13-ից 22-ը Լեհաստանի Կատովիցե քաղաքում անցկացված Եվրոպայի առաջնությունում հայ բազկամարտիկները 1 ոսկե, 4 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճել:
Առաջնության մրցանակակիրներ դարձել են`
Մեծահասակներ. Աշոտ Ադամյան (60 կգ, ձախ ձեռք, 3-րդ տեղ. աջ ձեռք` 2-րդ), Վլադիմիր Մնացականյան (85 կգ, ձախ ձեռք, 2-րդ տեղ), Դավիթ Բոյախչյան (110 կգ, աջ ձեռք, 2-րդ տեղ):
Երիտասարդներ (մինչև 21 տարեկան). Դավիթ Մադոյան (+90 կգ, ձախ ձեռք, 1-ին հորիզոնական):
Հայաստանի հավաքականը ներկայացնում էր տասը մարզիկ, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Հայաստանի բազկամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արսեն Գաբրիելյանը տեղեկացրել է, որ այժմ մեր բազկամարտիկները կպատրաստվեն սեպտեմբերին 2-ից 11-ը Բուդապեշտում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
Բազկամարտի 2013-ի ԵԱ-ում Հայաստանը նվաճել էր ինը մեդալ: Իսկ ԵԱ 2012-ին ՀՀ բազմամարտիկները նվաճել էին 7 մեդալ:

23 Май 2017 - 06:54 AMT
Армянские армрестлеры завоевали 1 золотую, 4 серебряные и 1 бронзовую медали на чемпионате Европы, проходившем с 13 по 22 мая в польском Катовице.
Призерами первенства континента стали:
Взрослые. Ашот Адамян (60 кг, левая рука, 3-е место; правая рука – 2-е), Владимир Мнацаканян (85 кг, левая рука, 2-е место), Давид Бояхчян (110 кг, правая рука, 2-е)
Юниоры (до 21 года). Давид Мадоян (+90 кг, левая рука, 1-е).
Сборная Армении была представлена 10 спортсменами.
Как сообщил президент Федерации армрестлинга Армении Арсен Габриелян, теперь армянские армрестлеры будут готовиться к чемпионату мира в Будапеште (2-11 сентября), пишет пресс-служба НОК РА.