Բլոգեր Վենիամին Գեսկինը Լատվիայից Twitter-ի իր էջում iPhone 8-ը ցուցադրող տեսահոլովակ է հրապարակել: Տեսանյութում տեսանելի են մակետը, լուսանկարները, որոնք ինսայդերը հրապարակել էր անցած ամիս:
Սմարթֆոնի հետևի վահանակը ապակուց է, որի վրա կրկնակի տեսախցիկի համար նախատեսված բացվածք կա: Հատկանշական է, որ առջևի պանելին չկա Home կոճակը, իսկ դինամիկը դեպի վեր է տեղաշարժված: Ըստ Գեսկինի, տեսանյութում պատկերված է ոչ թե աշխատանքային նախատիպը, այլ ձեռնարկությունում ստեղծված սմարթֆոնի մակետը, որն օգտագործվում է ռոբոտացված հաստոցների կողմից արտադրության հղկման համար, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Հայտնի է նաև, որ սմարթֆոնը կունենա OLED-էկրան 5,7 անկյունագծով, ինչպես նաև անլար լիցքավորում:
Նոր iPhone-ը կներկայացվի 2017-ի աշնանը Apple-ի ամենամյա շնորհանդեսում: Ըստ վերջին տեղեկությունների, ընկերությունը միանգամից 3 սարք կթողարկի, որից 2-ը iPhone-ի ժամանակակից մոդելների մի փոքր բարելավված տարբերակը կլինի:

25 Май 2017 - 07:03 AMT
Блогер Вениамин Гескин из Латвии опубликовал на своей странице в Twitter ролик с демонстрацией iPhone 8. В видео фигурирует макет смартфона.
Задняя крышка смартфона выполнена из стекла и на ней имеется прорезь под двойную камеру. Примечательно, что на фронтальной панели нет кнопки Home, а разговорный динамик сдвинут вверх, пишет Lenta.ru.
По словам Гескина, на видео изображен не рабочий прототип, а созданный на предприятии макет смартфона для отработки производства роботизированными станками. Также сообщается, что смартфон получит безрамочный OLED-экран с диагональю 5,7 дюймов, а также беспроводную зарядку.
Новые iPhone будут представлены осенью 2017 года на ежегодной презентации Apple. Согласно последней информации, компания выпустит сразу три устройства, два из которых станут незначительным улучшением нынешних моделей iPhone.