«Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին կիսապաշտպան Օուեն Հարգրիվսն անդրադարձել է Եվրոպա լիգայի եզրափակչում Հենրիխ Մխիթարյանի խփած գոլին:
«Փայլուն գոլ էր: Մխիթարյանը բազմաթիվ գոլեր է խփել Եվրոպա լիգայում, բայց այդ մեկը նրա լավագույնն էր»,- ասել է Հարգրիվսը, գրում է «BT Sport»-ը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» մայիսի 24-ին Եվրոպայի լիգայի խաղարկության եզրափակչում հաղթել է հոլանդական «Այաքսին» Ստոկհոլմի «Ֆրենդս Արենա» ստադիոնում՝ դառնալով Եվրոպայի լիգայի գավաթակիր: Խաղն ավարտվել է 0:2 հաշվով՝ հօգուտ ՄՅու-ի:
Հենրիխ Մխիթարյանը 48-րդ րոպեին գոլ է խփել՝ դառնալով առաջին հայ ֆուտբոլիստը, որը գոլ է խփել Եվրոպայի լիգայի եզրափակչում: Խաղի ավարտից հետո նա ծածանել է ՀՀ դրոշն ու ասել.«Շատ-շատ երջանիկ եմ մեր այսօրվա հաղթանակի համար: Ես այս հաղթանակը նվիրում եմ իմ ընտանիքին, Մանչեսթերին և բոլոր հայերին»:

25 Май 2017 - 13:29 AMT
Бывший полузащитник «Манчестер Юнайтед» Оуэн Харгривз прокомментировал гол, который забил армянский полузащитник МЮ Генрих Мхитарян в финальном матче Лиги Европы с голландским «Аяксом» (2:0).
«Мхитарян забил хорошие голы в Лиге Европы, но этот гол был самым красивым. Мхитарян знал где находится и сделал волшебный удар», – отметил Харгривз, пишет BT Sport.
«Манчестер Юнайтед» 24 мая обыграл амстердамский «Аякс» в финале Лиги Европы. Встреча прошла в Стокгольме и завершилась со счетом 2:0. Первый мяч был забит на 18-й минуте, автором гола стал Поль Погба. В начале второго тайма (49-я минута) окончательный счет установил полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян. Однако он получил желтую карточку во время матча и был заменен на 74-й минуте.
«Манчестер Юнайтед» стал победителем Лиги Европы и сыграет в сезоне 2017/2018 в групповом этапе Лиги чемпионов. В английской премьер-лиге «красные дьяволы» заняли шестое место.