Մայիսի 26-ին մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնություն. «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրներ. Մարգարիտ Բարանկիցե» թեմային նվիրված նամականիշը:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, 2016 թվականի «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիր Մարգարիտ Բարանկիցեն, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր Վարդան Գրեգորյանը, Մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը, «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը։
Նամականիշի վրա պատկերված է Մարգարիտ Բարանկիցեն, ով «Ավրորա» մրցանակի է արժանացել Բուրունդիում քաղաքացիական պատերազմի տարիներին ունեցած բացառիկ ազդեցության համար: Նա փրկել է մոտ 30.000 երեխա՝ նրանց տալով օթևան և խնամք:
Փոստային նամականիշն ունի 350 դրամ անվանական արժեք։ Նամականիշի հեղինակն է «Ավրորա» նախաձեռնության դիզայներ Ալլա Մինգալյովան: Չափսերն են՝ 50,0 x 50,0 մմ, տպաքանակը՝ 40 000 հատ։ Տպագրվել է Կանադայի Lowe Martin Group տպարանում։
Փոստային նամականիշի հետ մեկտեղ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն թողարկել է 150 ՀՀ դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոններ, որոնց վաճառքից գոյացած հասույթը կուղղվի «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության միջոցով իրականացվող նախագծերին:

HayPost CJSC has cancelled and put into circulation a postage stamp dedicated to the theme “Aurora humanitarian initiative. Laureates of “Aurora” prize. Marguerite Barankitse”.
The postage stamp with a nominal value of 350 AMD was issued at Lowe Martin Group printing house in Canada. The stamp was designed by Alla Mingyalova, a member of the Aurora Humanitarian Initiative team.
HayPost CJSC has issued a donation coupon for 150 AMD attached to the postage stamp. HayPost CJSC will transfer 150 AMD donation value to the Aurora Humanitarian Initiative for the implementation of its projects.
The postage stamp depicts the first inaugural Aurora Prize laureate Marguerite Barankitse, who received the Aurora Prize for the exceptional impact of her actions on preserving lives during the years of civil war in Burundi. To date, she has saved about 30 thousand children and offered them shelter and care.
The postage stamp was cancelled by 2016 Aurora prize laureate Marguerite Barankitse, Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, Minister of Culture Armen Amiryan, Co-Founder of Aurora Humanitarian Initiative and President of the Carnegie Corporation of New York Vartan Gregorian, the Managing Director of HayPost Trust Management B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists of Armenia Hovik Musayelyan.