«Ավրորա» նախաձեռնության երկխոսությունները 2017-ի նոյեմբերին կանցնեն Բեռլինում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել մրցանակի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանը:
«Մենք շատ հետաքրքիր ժամանակներում ենք ապրում, երբ մեզ հասանելի է մեծ ծավալի ինֆորմացիա, բայց մենք ոչինչ չգիտենք մեր հարևանների մասին: Մենք հիմնեցինք «Ավրորան» ոչ միայն որպես մրցանակ, այլ նաև պատմության ճիշտ ընկալման համար», -ասել է Վարդանյանը:
Ըստ նրա, շատ կարևոր է, որ «Ավրորայի» երկխոսությունները Բեռլինում են անցնելու: «Շատ կարևոր է հաշտեցման ու համաձայնության գալ: Շատ ուրախ եմ խոսել մեր անձնական բարեկամության համար: Մեր օտարերկրացի բարեկամները կգան Հայաստան, կճանաչեն մեր երկիրը: Շնորհակալ ենք աջակցության համար: Այս ամենը պետք է օգնի մեզ աշխարհն ավելի լավը դարձնել», -ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռոբերտ Բոշի հիմնադրամին բոլոր հայերի անունից Aurora Prize-ին սատարելու համար:
Ավելի վաղ «Ավրորա» նախաձեռնության համահիմնադիր Նուբար Աֆեյանը Կոմիտասի թանգարանում հայտարարեց նոր բարեգործական նախագծի մեկնարկի մասին:

Диалоги в рамках инициативы Aurora пройдут в Берлине в ноябре 2017 года. Об этом сообщил PanARMENIAN.Net сооснователь премии Aurora Рубен Варданян.
« Мы живем в очень интересное время, когда у нас есть доступ к информации, но при этом мы ничего не знаем о наших соседях. Мы основали «Аврову» не только, как приз, но и для правильного восприятия истории», – сказал Варданян.
По его словам, очень важно, что диалоги Aurora будут проводиться в столице Германии.
«Это очень важно приводить к примирению и согласию. Я очень рад говорить о нашей личной дружбе. Наши иностранные друзья будут приезжать в Армению, узнавать ее. Спасибо за поддержку того, что мы делаем. Это все должно помочь нам сделать мир лучше», – сказал Рубен Варданян.
Он также поблагодарил фонд Роберта Боша от имени всех армян за поддержку Aurora Prize.
Ранее сооснователь премии Aurora Нубар Афеян в музее Комитаса в Ереване объявил о новом благотворительном проекте, который будет заниматься реконструкциями церквей по всему миру.