Աթլետիկայի Հայաստանի հավաքականի անդամներ Լիլիթ Հարությունյանը և Էլլադա Ալավերդյանը դարձել են Վրաստանի բաց առաջնության չեմպիոններ:
Հարությունյանն առաջին տեղ է զբաղեցրել 400 մ վազքում, իսկ Ալավերդյանը` 1500 մ, հայտնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը նշել է, որ առաջնությունն անցկացվել է մարզասրահում: Ֆուտբոլային հանդիպումների պատճառով ստադիոն չի տրամադրվել:
Այժմ մեր հավաքականը պատրաստվում է Եվրոպայի թիմային առաջնությանը: Մինչ այդ, Գայանե Չիլոյանը, Անգելինա Ավագյանը, Էլլադա Ալավերդյանը, Դավիթ Սարգսյանը և Յուրա Խաչատրյանը հունիսի 3-ին Ստամբուլում կմասնակցեն Բալկանյան երկրների անհատական առաջնությանը:

Members of Armenia's Athletics Team won gold at Georgian Athletics Championship.
Lilit Harutyunyan and Ellada Alaverdyan scored first places in 1500m and 400m race disciplines respectively, Armenia’s National Olympic Committee reports.
Narine Shahbazyan, Secretary General of the Armenian Athletics Federation, noted that the championship is being held at a gym due to the lack of stadiums, which are currently hosting football matches.
The Armenian team is currently training for the European Athletics Team Championships. Prior to that, Armenian athletes Gayane Chiloyan, Angelina Avagyan, Ellada Alaverdyan, David Sargsyan and Yura Khachatryan will take part in the Balkan Cross Country Championships in Istanbul on June 3.