Հանրապետության տարածքում մայիսի 31-ին, հունիսի 1-3-ը շրջանների զգալի մասում, 4-ի երեկոյան ժամերին հիմնականում հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ:
ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ քամին սպասվում է հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը 31-ին կբարձրանա 1-2 աստիճանով, հունիսի 1-ին կնվազի 2-3 աստիճանով:
Երևանում մայիսի 31-ին, հունիսի 1-3-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 4-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, առանձին հատվածներում կա կարճատև անձրևի հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ: Ջերմաստիճանը մայիսի 31-ին կբարձրանա մինչև 31 աստիճան:

31 Май 2017 - 06:32 AMT
Температура воздуха в Армении 31 мая повысится на 1-2 градуса, а 1 июня – понизится на 2-3 градуса. Об этом сообщает Армгидрометцентр.
Жарче всего будет в долинах Сюникской области, где столбик термометра 31 мая в дневные часы повысится до отметки в 30-34 градуса.
В Ереване в ближайшие пять дней температура воздуха будет колебаться в пределах 27-31 градусов тепла.
При этом 31 мая и 1-2 мая в большинстве областей республики, а 4-го мая в вечерние часы в основном в северных районах ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местностях возможен град.
Ветер будет юго-западным со скоростью 3-8 метров в секунду, во время грозы возможно усиление ветра до 20-25 метров в секунду.