Երևանում հունիսի 6-ին կայանալիք «Միսս ԱՊՀ» միջազգային գեղեցկության մրցույթի եզրափակչին հանդես կգա «Եվրատեսիլ 2018» մրցույթում Ռուսաստանի պատվիրակ երգչուհի Յուլիա Սամոյլովան:
«Միսս ԱՊՀ- 2017» մրցույթի եզրափակչին մասնակցելու համար Հայաստան է ժամանել ԱՊՀ անդամ երկրների 18-25 տարեկան 20-25 մասնակից, որոնք հաղթել են իրենց երկրներում կայացած ընտրական մրցույթներում։
Երևանում հունիսի 6-ին կայանալիք միջազգային գեղեցկության մրցույթի եզրափակչին Հայաստանը կներկայացնի 3 մասնակից: Արփինե Բալյանին և Մարինե Մարգարյանին է միացել Շուշան Երիցյանը, որը ևս մրցույթում կներկայացնի Հայաստանը:
«Միսս ԱՊՀ» միջազգային գեղեցկության մրցույթի եզրափակիչը կանցկացվի «Փարավոն» ժամանցի համալիրում: «Միսս ԱՊՀ 2017» մրցույթի եզրափակչին մասնակցելու համար Հայաստան կժամանեն ԱՊՀ անդամ երկրների 18-25 տարեկան 20-25 գեղեցկուհի, ովքեր հաղթել են իրենց երկրներում կայացած ընտրական մրցույթներում։
«Միսս ԱՊՀ 2017»-ի եզրափակչի ժյուրիի կազմում ընդգրկված են ոլորտի 11 փորձառու մասնագետ` 3-ը` Հայաստանից, 4-ը՝ Ռուսաստանից և 4-ը՝ ԱՊՀ անդամ այլ երկրներից։Մրցույթին մասնակցում է 13 երկիր: Այն ընդգրկում է 25 միլիոնանոց լսարան: Մրցանակային ֆոնդը կազմում է 16.2 մլն ՀՀ դրամ:
Յուլիա Սամոյլովան վաղ տարիքում մասնակցել է տարբեր մրցույթների: 14 տարեկանում հաղթող է ճանաչվել «Երազանքի թևերին» երաժշտական փառատոնում: 2008 թվականին հիմնադրել է TerraNova խումբը: Խումբն իր գոյությունը պահպանել է մինչև 2010 թվականը: 2014 թվականին Սոչիում Սամոյլովան բացել է Ձմեռային Պարալիմպիկ խաղերը՝ կատարելով «Միասին» երգը: Երգչուհին բազմաթիվ մրցույթների, փառատոնների դափնեկիր է: 2018-ին էլ փորձելու է «Եվրատեսիլ 2018» մրցույթի հաղթական դափնին բերել Ռուսաստան:

В финале международного конкурса красоты «Мисс СНГ» 6 июня в Ереване, выступит певица Юлия Самойлова, которая будет представлять Россию на песенном шоу «Евровидение-2018». Об этом сообщили организаторы конкурса красоты в Ереване.
Певица родилась в городе Ухта, с раннего возраста принимала участие в различных конкурсах. В 14 лет стала победительницей музыкального фестиваля «Крылья мечты». В 2008 году основала группу TerraBova, которая просуществовала до 2010 года. Самойловой удалось пробиться в финал второго сезона программы Аллы Пугачевой «Фактор А». Пугачева вручила ей приз «Золотая звезда Аллы». В 2014 году в Сочи Самойлова открыла Зимние Параолимпийские игры, исполнив песню «Вместе».
Финал конкурса «Мисс СНГ» пройдет 6 июня в Ереване. Для участия в смотре в Армению прибыли 20-25 девушек в возрасте 18-25 лет из стран Содружества, которые победители в отборочных турах в своих странах.
Целью проведения конкурса является выявление девушек, которые способны на должном уровне представить страны СНГ в сферах мирового кинопроизводства и моды, обеспечение профессионального развития победительниц и их дальнейшего сотрудничества со всемирно известными модельными агентствами, продюсерскими центрами и кинопроизводителями, а также укрепление связей между странами СНГ.
Жюри финала конкурса будет состоять из 11 опытных специалистов из Армении, России и других стран СНГ. В Ереван приедут известные блогеры, редактора модных журналов, критики моды, дизайнеры и знаменитости из стран Содружества.
На участие в конкурсе было подано шесть тысяч заявок, его аудитория составляет 25 миллионов человек, а премиальный фонд – 16.2 млн. драмов (более $33 тысяч).