Իսպանական «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին պայմանավորվել է երկարացնել պայմանագիրն ակումբի հետ: Արգենտինացի հարձակվողի նոր համաձայնագիրն ակումբի հետ մինչև 2021թ. է, նախատեսված է նաև ևս մեկ խաղաշրջանով երկարացնելու հնարավորութուն: Պայմանագիրը խախտելու համար փաստաթղթում ամրագրված է 400 մլն եվրո գումար: Ֆուտբոլիստի աշխատավարձը չի հրապարակվում, գրում է Lenta.ru-ն Cadena CER-ի վրա հղումով:
Գործող պայմանագրի ժամկետը սպառվում է 2018-ի հունիսին:
Մայիսին հայտնի դարձավ, որ 29-ամյա Մեսսին հրաժարվել է երկարացնել պայմանագիրը կատալոնացիների հետ: Նշվում էր, որ նրան չի գոհացրել այն դրույթը, ըստ որի իր աշխատավարձը տարեկան կկազմի 30-35 մլն եվրո:
Մեսսին հանդես է գալիս «Բարսելոնայի» կազմում 2003-ից: Մասնակցելով թիմի 583 խաղի՝ նա դարձել է 507-ի հեղինակ: Այդ թիմի կազմում նա դարձել է Իսպանիայի 8-ակի չեմպիոն, Չեմպիոնների լիգայի քառակի չեմպիոն, 5 անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակի»որպես աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստ:

8 Июнь 2017 - 07:12 AMT
Новое соглашение аргентинского форварда с сине-гранатовыми будет рассчитано до 2021 года, а также иметь опцию продления на один сезон. Сумма отступных, прописанных в контракте Месси, составит 400 миллионов евро. Заработная плата футболиста не уточняется, пишет Lenta.ru со ссылкой на Cadena CER.
Нынешний контракт истекал в июне 2018 года.
В начале мая стало известно, что 29-летний Месси отказался продлить соглашение с каталонцами. Отмечалось, что нападающего не устроил пункт в контракте, по которому его зарплата будет составлять от 30 до 35 миллионов евро в год.
Месси выступает за «Барселону» с 2003 года. Он принял участие в 583 матчах команды во всех турнирах, в которых отметился 507 забитыми мячами. С сине-гранатовыми он стал восьмикратным чемпионом Испании, четырехкратным победителем Лиги чемпионов, пять раз получал «Золотой мяч» как лучший футболист мира.