«Գահերի խաղի» նոր 7-րդ եթերաշրջանի նկարահանումների ժամանակ և կոնկրետ վիշապների հետ դրվագներում միանգամից մի քանի ռեկորդ է սահմանվել: Այդ մասին հայտարարել է հնարքներ կատարող դերասանների համակարգող Ռոուլի Իրլեմը:
Իրլեմը «Էմմի» է ստացել 5-րդ եթերաշրջանում մեկ օրում ավելի քան 20 մարդու «հրկիզման» համար: Սակայն նոր եթերաշրջանում այդ ռեկորդը գերազանցվել է:
«Դրվագներից մեկում միանգամից 73 այրվող մարդ կա, դա ռեկորդ է: Երբեք և ոչ մի ֆիլմում կամ սերիալում նման բան չի եղել, իսկ մենք դա արել ենք մեկ պատկերում: Բացի այդ, մենք 20 դերասանի ենք հրկիզել լողափում: «Փրկել շարքային Ռայանին» ֆիլմում լողափում 13 այդպիսի մարդ կա, «Խիզախ սրտում»՝ 18: Քանի որ մենք պետք է ցույց տայինք վիշապների բնույթը, անհրաժեշտ էր ավելացնել տուժած մարդկանց քանակը»,-հայտարարել է Իրլեմը, գրում է «Կանոբուն»:
Այրվող դերասաններով (հնարքններ կատարող) նկարահանումը շատ վտանգավոր գործընթաց է: Նրանք հատուկ հրակայուն հանդերձանք են կրում, սակայն չեն կարող շնչել, քանի որ կարող են կրակ կուլ տալ: Նրանց սովորեցնում են պահել շունչը, մինչև որ կրակը կմարեն: Վտանգ կա նաև այն առումով, որ նույնիսկ եթե կրակը մարել են, նա կրկին կարող է հրկիզվել:
«Մենք բազում դուբլեր ենք անում, որպեսզի ֆիլմը դիտելիս հանդիսատեսն իրոք զգա, որ կրակով համակված իրական մարդու է տեսնում: Մենք ուզում էինք ցույց տալ, թե իրականում ինչպիսի տեսք ունեն պատերազմի զոհերը»,-ասել է հնարքներ համակարգողը:

With Daenerys Targaryen finally reaching Westeros in Game of Thrones season 7, the stunt team have been working overtime, The Independent says.
Stunt coordinator Rowley Irlam won an Emmy for his work on season 5, which saw 20 people set on fire across a single day, but with season 7 they reached that figure in one go.
“In one battle scene we set more stuntmen on fire than have ever been simultaneously set on fire,” showrunner David Benioff told EW. “Our stunt coordinator really wanted to get in the Guinness Book of World Records for this.”
Irlam himself added to the publication: “One sequence has 73 fire burns and that itself is a record. No film or TV show has ever done that in a whole show, let alone in one sequence.
"We also set 20 people on fire at one time."
He continued: "I think in Saving Private Ryan they had 13 on a beach, and on Braveheart 18 partial burns. Because of the nature of our attacking animals, we had the liberty to expand on that."
The GoT stunt team of course have state of the art flame retardant equipment for these sequences, but that doesn't mean they're not still without danger.
“It’s totally different from going underwater in your bathtub and counting the seconds in your head,” Irlam said. "If somebody bumps you and you breathe in by accident you will breathe in flame."