«Ազատությո՛ւն «Սասնա ծռեր»-ին», «Մա՛հ ռեժիմին», «Ազատությո՛ւն Հայաստանը ներքին թշնամուց ազատագրած հերոսներին» կոչերով Ազատության հրապարակից մեկնարկել է «Սասնա ծռեր» խմբի աջակիցների երթը դեպի Երևանի Էրեբունի և Շենգավիթ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան։
Երթի մասնակիցներն իրենց զորակցությունն ու աջակցությունն են հայտնել «Սասնա ծռեր» խմբավորմանը, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքը գրավելուց 11 ամիս անց հունիսի 8-ին մեկնարկում է «Սասնա ծռեր»-ի գործով դատավարությունը: Դատարանը կսկսի քննել քրեական գործից 14 մեղադրյալի նկատմամբ անջատված գործը:
Կազմակերպված խմբի կողմից ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության գնդի վարչական շենքերը, շինությունները զավթելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործից 18 մեղադրյալի նկատմամբ անջատված գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան:

Сторонники группы «Сасна црер» («Неистовые из Сасуна») 8 июня в Ереване шествием дошли до суда общей юрисдикции ереванских административных районов Эребуни и Нубарашен.
В 14:00 (по ереванскому времени) проходит судебный процесс над членами группы «Сасна црер». По признанию участников шествия, таким образом они выражают поддержку членам группы «Сасна црер» и привлекают внимание общественности к этому вопросу.
Участники шествия скандируют «Свободу «Сасна црер», «Освободимся от внутреннего врага». В руках они несут плакаты с портретами членов группы, сообщает радио «Азатутюн».