Հունիսի 8-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում կայացավ ռուս հիփ-հոփ կատարող Տիմատիի բացօթյա համերգը, որին մուտքն անվճար էր։
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնեց համերգը կազմակերպած Jet Set ընկերության հիմնադիր Արման Ալեքսանյանը, ըստ իրենց մոտավոր հաշվարկի, համերգին ավելի քան 40.000 հանդիսատես էր ներկա։ Դեպի Հրապարակ տանող բոլոր մուտքերն ու փողոցները լի էին մարդկանցով։
«Մոտ 45.000 մասնակից ենք հաշվել»,- ասաց Ալեքսանյանը՝ նշելով, որ իրենք շատ գոհ են, քանի որ համերգն անցավ նույնիսկ սպասվածից ավելի լավ։
Մինչ այդ Ալեքսանյանն ասել էր, որ Հանրապետության հրապարակը մոտ 30.000 հանդիսատես կարող է տեղավորել, բայց իրենք ավելին են ակնկալում։

8 Июнь 2017 - 20:12 AMT
8 июня на площади Республики в столице Армении состоялся большой открытый концерт российского хип-хоп исполнителя Тимати. Концерт был бесплатным для всех.
Как сообщил в беседе с PanARMENIAN.Net основатель компании-организатора концерта Jet Set Арман Алексанян, по их подсчетам, на ереванский концерт исполнителя пришли более 40.000 человек. Подходы к площади и все прилегающие улицы были перекрыты.
«Мы насчитали около 45.000»,- сказал Алексанян, добавив, что они очень довольны, так как концерт прошел даже лучше, чем они ожидали.