«Գահերի խաղի» 7-րդ եթերաշրջանում սերիալի պատմության մեջ ամենաերկար սերիան կլինի, չնայած, որ եթերաշրջանն ընդամենը 7 էպիզոդ կունենա: Այդ մասին հայտարարել են նախագծի ներկայացուցիչներ Դեն Վայսն ու Դևիդ Բենիոֆը: Նրանք նշել են, որ եզրափակիչ սերիան կտևի գրեթե 1.5 ժամ, գրում է AceShowbiz-ը:
«Նոր եթերաշրջանում ավելի քան 60 րոպե տևողությամբ 2 էպիզոդ կլինի»,-նշել է Վայսը:
HBO ստուդիայում այդ տեղեկատվությունը չեն հաստատել, սակայն հայտնի է դարձել , որ վերջին՝ 7-րդ սերիան կտևի 81 րոպե: 6-րդ սերիայի տևողությունը կլինի 71 րոպե:
Նախորդ ռեկորդը սահմանվել էր 6-րդ եթերաշրջանում. «Ձմռան քամիները» սերիան տևել է 69 րոպե:
Յուրաքանչյուր սերիայի տևողությունը միջինը կլինի 1 ժամից ավելի: Ընդհանուր առմամբ բոլոր 7 սերիաների տևողությունը կկազմի 7 ժամ 20 րոպե: Դա 9-ժամյա ստանդարտից քիչ է, սակայն ավելին է, քան եթե բոլոր սերիաները ունենային «ստանդարտ» 50-60 րոպե տևողություն:

9 Июнь 2017 - 10:15 AMT
В новом сезоне сериала «Игра престолов» будет самая длинная серия в истории шоу, несмотря на то, что сезон будет состоять всего из 7 эпизодов. Об этом заявили шоураннеры проекта Дэн Вайс и Дэвид Бениофф.
По их словам, финальный эпизод продлиться почти полтора часа, пишет AceShowbiz.
«В новом сезоне у нас будет 2 эпизода длительностью более 60 минут»,- отметил Вайс.
На телеканале HBO эту информацию не подтвердили, однако стало известно, что последний, седьмой эпизод будет длиться 81 минуту. Длительность шестой серии составит 71 минуту.
До этого рекорд был установлен в 6 сезоне: серия «Ветры зимы» длилась 69 минут.
В среднем каждая серия будет длиться чуть больше часа. В общей сложности продолжительность всех семи эпизодов составят 7 часов 20 минут. Это меньше стандартного 9-часового сезона, однако это больше, чем если бы у всех семи серий была «стандартная» 50-60-минутная продолжительность.