Ռուսաստանաբնակ հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը 28 կետով բարելավել է դիրքը ATP-ում՝ Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայում: Այդ մասին ասվում է կազմակերպության պաշտոնական կայքում:
Խաչանովը Ֆրանսիայի բաց առաջնությունում հասել է 1/8 եզրափակչին, որտեղ զիջել է աշխարհի առաջին ռակետ Էնդի Մարեյին:
«Ռոլան Գարոսից» հետո 21-ամյա Խաչանովը 515 միավոր ունի: Բարելավելով դիրքը՝ նա 72-րդ հորիզոնականից բարձրացել է 44-րդ հորիզոնական: Նախկինի պես ցանկի առաջատարն է իսպանացի Ռաֆայել Նադալը, որը հունիսի 11-ին 10-րդ անգամ դարձավ «Ռոլան Գարոսի» հաղթողը:

Российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов поднялся на 28 позиций в Чемпионской гонке Ассоциации теннисистов-профессионалов (ATP). Об этом сообщается на официальном сайте организации 12 июня.
Хачанов ранее дошел до 1/8 финала Открытого чемпионата Франции, где уступил первой ракетке мира Энди Маррею.
После «Ролан Гаррос» 21-летний Хачанов набрал 515 очков и поднялся с 72 на 44 место.По-прежнему лидирует испанец Рафаэль Надаль, который 11 июня стал десятикратным победителем «Ролан Гаррос».