Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ղեկավարությունը որոշել է վերադարձնել հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուին, որն այժմ հանդես է գալիս Մադրիդի «Ռեալի» կազմում:
Ըստ El Confidencial-ի տեղեկությունների, ակումբը պատրաստ է 200 մլն եվրո վճարել պորտուգալացու տրանսֆերի համար: Առաջարկն առաջիկայում կուղարկվի «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսին, գրում է Lenta.ru-ն:
Հունիսի 12-ին Մարզական հետազոտությունների միջազգային կենտրոնը Ռոնալդուի տրանսֆերային արժեքը գնահատել էր 112,4 մլն եվրո: Կազմակերպության կազմած վարկանիշում նա 11-րդ հորիզոնականում է: Առաջատարը «Բարսելոնայի» հարձակվող Նեյմարն է 210,7 միլիոնով:
Հունիսի 7-ին հայտնի դրաձավ, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը», ֆրանսիական ՊՍԺ-ն ու «Մոնակոն», ինչպես նաև չինական ակումբներից մեկը որոշել են 180 մլն եվրոյով գնել 32-ամյա հարձակվողին: Գործող պայմանագիրը «Ռեալի» հետ սպառվում է 2021-ի հունիսի 30-ին:

Руководство английского «Манчестер Юнайтед» решило вернуть нападающего Криштиану Роналду, который сейчас выступает за мадридский «Реал».
По информации El Confidencial, клуб готов выплатить 200 миллионов евро за трансфер португальца. Предложение будет отправлено президенту «Реала» Флорентино Пересу в ближайшее время, пишет Lenta.ru.
Ранее 12 июня Международный центр спортивных исследований в футболе оценил трансферную стоимость Роналду в 112,4 миллиона евро. В рейтинге, составленном организацией, он занял 11-е место. Лидером стал нападающий «Барселоны» Неймар, который стоит 210,7 миллиона.
7 июня сообщалось, что «Манчестер Юнайтед», французские ПСЖ и «Монако», а также один из китайских клубов решили купить 32-летнего форварда за 180 миллионов евро. Действующий контракт португальца с «Реалом» истекает 30 июня 2021 года.
Нападающий выступает за мадридский клуб с 2009 года. За переход игрока «королевский клуб» «Манчестер Юнайтед» заплатил 94 миллиона евро. В составе английской команды он играл шесть лет, трижды стал чемпионом страны и в 2008 году выиграл Лигу чемпионов.