Մոսկվայի կառավարությունը որպես նյութական օժանդակություն 40.000-ական դրամ (մոտ 80 դոլար) կհատկացնի Երևանում բնակվող Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին: Այդ մասին հայտնել է Երևանի «Մոսկվայի տան» մամուլի ծառայությունը:
Ծրագիրն իրականացվում է Մոսկվայի կառավարության և Արտաքին միջազգային և տնտեսական կապերի դեպարտամենտի միջոցներով: Երևանում այն կմեկնարկի հունիսի 19-ին:
«Այդ նպատակով կազմվել է նյութական օժանդակության տրամադրման ժամանակացույց ըստ Երևանի վարչական շրջանների: Օգնությունը ստանալու համար վետերանը պետք է ներկայացնի անձնագիր և Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակցի վկայականը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է Sputnik-Արմենիան:

Московское правительство выделит по 40 тысяч драмов (порядка 80 долларов) в качестве материальной помощи всем проживающим в Ереване ветеранам Великой Отечественной войны. Об этом сообщили в пресс-службе Московского культурно-делового центра «Дом Москвы» в Ереване.
Программа, реализуемая на средства Правительства Москвы и Департамента внешнеэкономических и международных связей города Москвы, стартует в Ереване 19 июня.
«С этой целью был составлен график выдачи материальной помощи по административным районам Еревана. При получении помощи ветерану необходимо иметь при себе паспорт и удостоверение ветерана ВОВ», — говорится в сообщении, передает Sputnik-Армения.