ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հանդիպել է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ստեղծագործական խմբի հետ՝ ամփոփելու 2016-2017թթ. համերգաշրջանի գործունեությունը և՛ միջազգային բեմում, և՛ տարբեր փառատոների շրջանակում արձանագրած նվաճումները: Նվագախբի և գլխավոր գործընկերոջ միջև ավանդույթ դարձած հանդիպումն իր ձևաչափով դարձյալ եղել է անմիջական: Քննարկվել են և՛ աշխատանքային ընթացիկ, և՛ մասնագիտական թեմաներից մինչև առօրյա հարցեր՝ նոր ակնկալիքների և ձեռքբերումների սպասումով:
Վերջին տարիներին ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի գլխավորությամբ, հանդես է եկել Ֆինլանդիայի, Նորվեգիայի, Դանիայի, Լեհաստանի, Գերմանիայի, ԱՄՆ-ի, Մեքսիկայի, Լիբանանի, Ռուսաստանի և այլ երկրների մեծ բեմերում ու հեղինակավոր փառատոների շրջանակներում: 2016-2017թթ. համերգաշրջանում նվագախմբի համերգաշարը եղել է խիտ՝ լի հիշարժան իրադարձություններով. նվագախումբը հանդես է եկել սիմֆոնիկ,կամերային համերգներով և մասնակցել է միջազգային փառատոների: Առավել առանձնահատուկ է եղել սեպտեմբերին կազմակերպված՝ Արցախի Ակախության 25-ամյակիննվիրված համերգը: Համերգաշրջանը հետաքրքիր է եղել նաև յուրահատուկ նորարարությամբ. «Շելկունչիկ»-ի բոլորովին նոր՝ 3D ձևաչափի ներկայացմամբ, որը թերևս առաջինն էր ոչ միայն մեր երկրում, այլև ամբողջ աշխարհում:
«Ձեր քրտնաջան աշխատանքի արդյունքն ակնհայտ է. ունեք կատարողական բարձր արվեստ և ոչ թե պարզապես ստեղծագործում եք, այլ ձևավորում եք ճաշակ և կրթում սերունդներ: Ուրախ եմ տարիների մեր համագործակցության և այդ գործընթացին որոշակիորեն մասնակցություն ունենալու համար: Շարունակեք նույն ոգով ու եռանդով»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նվագախմբի անդամների հետ զրույցի ընթացքում, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Արդեն շուրջ ութ տարի է, ինչ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ամուր կանգնած է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի կողքին՝ որպես գլխավոր գործընկեր: Այս համագործակցության շնորհիվ նվագախումբն այսօր, հասնելով կատարողական բարձր մակարդակի, հնարավորություն ունի բուռն գործունեություն ծավալելու ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ մեր երկրի սահմաններից դուրս:

VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian has met with the musicians of the Armenian National Philharmonic Orchestra to sum up the achievements of the orchestra on international stages and festivals throughout 2016-2017 concert season.
The traditional informal meeting of the orchestra with its general partner covered a number of topics: both work-related, professional issues, and upcoming projects.
Throughout the resent years, under the baton of artistic director and principal conductor Eduard Topchjan, the Philharmonic has participated in prominent festivals in Finland, Norway, Denmark, Poland, Germany, the US, Mexico, Lebanon, Russia and other countries. The 2016-2017 concert season has been marked with a number of memorable events: symphonic and chamber concerts, participation in international festivals, and more. One that stands out is the concert dedicated to the 25-th anniversary of the Independence of Artsakh in September. The concert season was also marked with a special innovation: for the first time in Armenia, and probably in the world, “The Nutcracker” was presented in a new 3D format.
“The result of your hard work is obvious: you possess well-honed performance skills, your art goes beyond its aesthetic value: it shapes tastes and educates generations. I am glad for our long-term partnership and for the opportunity to support the development and preservation of classical music in Armenia. Keep up the exceptional work and dedication to your mission,” said Yirikian.
For already eight years, VivaCell-MTS has undertaken the general partnership of the Armenian National Philharmonic Orchestra. Owing to this cooperation, the Orchestra has reached a high level of performance, having outstanding concert tours not only in Armenia, but also abroad.