Խարկովում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամները շարունակում են հաջող ելույթները: Պայքարի մեջ մտած հինգ բռնցքամարտիկը միայն հաղթանակներ են տարել և անցել են 1/8 եզրափակիչ:
Հունիսի 19-ին քառորդ եզրափակչի համար կպայքարի մեր ընտրանու հինգ բռնցքամարտիկ, որից երեքը՝ 49 կգ քաշային Արթուր Հովհաննիսյանը, 64 կգ՝ Հովհաննես Բաչկովը և 52 կգ՝ Նարեկ Աբգարյանը, կանցկացնեն առաջին մարտերը, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Հայաստանի հավաքականի կազմում Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցում են Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ քաշային), Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ), Կարեն Տոնականյանը (60 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ), Վլադիմիր Մարգարյանը (69 կգ), Արման Դարչինյանը (75 կգ), Նարեկ Մանասյանը (91 կգ) եւ գերծանր քաշային Գուրգեն Հովհաննիսյանը:

19 Июнь 2017 - 07:12 AMT
На проходящем в Харькове чемпионате Европы по боксу члены сборной Армении продолжают успешные выступления. Вступившие в борьбу пять боксеров одержали победы, и вышли в 1/8 финала.
19 июня за выход в четвертьфинал поборются пять членов армянской сборной, три из которых – Артур Оганесян (49 кг), Нарек Абгарян (52 кг) и Оганес Бачков (64 кг) проведут первые поединки, сообщает пресс-служба НОК.
В составе сборной Армении участие в чемпионате Европы принимают Артур Ованнисян (49 кг), Нарек Абгарян (52 кг), Карен Тонаканян (60 кг), Ованес Вачков (64 кг), Владимир Маргарян (69 кг), Арман Дарчинян (75 кг), Нарек Манасян (91 кг) и супертяжелый Гурген Ованнисян.