Մադրիդի «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը հայտարարել է, որ ակումբն առաջարկներ չի ստացել հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուի տրանսֆերի վերաբերյալ: Պերեսը նաև կարևորել է խաղացողի առկայությունն ակումբում:
«Ոչ ոք Ռոնալդուի, ինչպես նաև այլ ֆուտբոլիստների, վերաբերյալ առաջարկ չի արել: Ռոնալդուն այստեղ եղածներից ամենակարևորն է, ամենաուժեղը»,-ասել է Պերեսը, գրում է Sports.ru-ն AFP-ի վրա հղումով:
Նա նաև հավաստիացրել է, որ Ռոնալդուն կարող է լքել ակումբը, միայն եթե նրա համար 880 մլն ֆունտ վճարեն:
«Նրա պայմանագրի արժեքը 880 մլն ֆունտ է, եթե ոչ ոք չկարաղոնա այդպիսի գումար վճարել, նա չի հեռանա ակումբից», -ասել է Պերեսը՝ հավելելով, որ վերջին անգամ անձամբ է դիմել Ռոնալդուին հունիսի 3-ին Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ հանդիպումից անմիջապես հետո, գրում է ՏԱՍՍ-ը իսպանական Onda Cero ռադիոկայանի վրա հղումով:
Ավելի վաղ պորտուգալական A Bola-ն գրել էր, որ 32-ամյա հարձակվողը մտադիր է հեռանալ Մադրիդի «Ռեալից» իսպանական դատախազության կողմից €14,7 մլն հարկ չվճարելու մեղադրանքի պատճառով:
Լուրեր սկսեցին շրջանառվել, որ անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ղեկավարությունը որոշել է վերադարձնել հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուին: Ըստ El Confidencial-ի տեղեկությունների, ակումբը պատրաստ է 200 մլն եվրո վճարել պորտուգալացու տրանսֆերի համար:

Президент мадридского «Реала» Флорентино Перес заявил, что клуб не получал предложений по трансферу нападающего Криштиану Роналду. Перес также подчеркнул важность игрока для клуба.
«Никто не делал нам предложений ни по Роналду, ни по кому-либо еще. Роналду важнее всех, кто здесь, и сильнее всех, кто здесь», — сказал Перес, пишет Sports.ru со ссылкой на AFP.
Он также заявил, что Роналду может покинуть клуб, только если за него заплатят сумму отступных в размере 880 млн фунтов.
«Его контракт стоит 880 млн фунтов, если никто не сможет заплатить такую сумму, он не уйдет», – сказал Перес, добавив, что в последний раз лично общался с Роналду после финального матча Лиги чемпионов 3 июня, пишет ТАСС со ссылкой на испанскую радиостанцию Onda Cero.
Ранее португальское издание A Bola написало, что 32-летний форвард сообщил руководству «Реала» о желании покинуть клуб в связи с предъявлением ему обвинения от испанской прокуратуры в неуплате налогов на сумму в €14,7 млн.
Роналду перешел в «Реал» в 2009 году из «Манчестер Юнайтед», за который выступал с 2003 года. Португалец является четырехкратным победителем Лиги чемпионов, чемпионом Европы, четырехкратным обладателем «Золотого мяча», а также чемпионом Испании и Англии, обладателем Кубка и Суперкубка этих стран, победителем клубного чемпионата мира, обладателем Суперкубка УЕФА.