Սուսերամարտի միջազգային ֆեդերացիան աշխարհի առաջնությունից առաջ ուսումնամարզական հավաք է կազմակերպել Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքում: Հայաստանից հավաքին մասնակցելու է Էմմա Պողոսովան:
«Միջազգային ֆեդերացիան մեկ մարզիկի է հրավիրել Հայաստանից: Մեր ֆեդերացիան որոշեց, որ Լայպցիգ կմեկնի Էմման, քանի որ նա ունեցել է ամենաբարձր արդյունքը: Տասն օրերի ընթացքում Պողոսովան հնարավորություն կունենա մարզվել բարձրակարգ մարզիչների ղեկավարությամբ, մրցել լավագույն սուսերամարտիկների հետ»,- նշել է ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը:
Միջազգային ուսումնամարզական հավաքից անմիջապես հետո Էմմա Պողոսովան հուլիսի 19-26-ը նույն քաղաքում կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Ապրիլի 5-ին Էմմա Պողոսովան Բուլղարիայի Պլովդիվ քաղաքում անցկացված սուսերամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում գրավել է 5-րդ տեղը: Անկախ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ է, որ հայ սուսերամարտիկը տեղ է զբաղեցնում աշխարհի երիտասարդ ուժեղագույն խոցասուսերակիրների լավագույն ութնյակում:

21 Июнь 2017 - 10:53 AMT
Международная федерация фехтования перед чемпионатом мира организовала учебно-тренировочный сбор в немецком Лейпциге. От Армении в сборе примет участие Эмма Погосова.
«Международная федерация пригласила одного спортсмена из Армении. Наша федерация решила отправить в Лейпциг Эмму, поскольку она имеет наивысший результат. В течение десяти дней Погосова будет иметь возможность тренироваться под руководством высококлассных специалистов и соревноваться с лучшими фехтовальщиками», – отметил генеральный секретарь федерации Арташес Мадоян, пишет пресс-служба НОК РА.
Сразу после учебно-тренировочного сбора Эмма Погосова с 19 по 26 июля в том же городе примет участие в чемпионате мира.