Syfy հեռուստաալիքը պատվիրել է «Գահերի խաղի» հեղինակ Ջորջ Մարտինի «Գիշերով թռչողը» (The Nightflyer) վիպակի հիման վրա նկարահանված սերիալի պիլոտային դրվագը: Փորձնական էպիզոդի սցենարը գրել է Ջեֆրի Բյուհլերը, նախագծի գործադիր պրոդյուսերները կլինեն Ջին Քլեյնն ու Դեյվ Բարթիսը, որոնք հայտնի են «Ֆորս մաժորները» սերիալով:
«Մենք ուզում ենք ավելի խորանալ Ջորջ Մարտինի «Գիշերով թռչողը» սարսափեցնող աշխարհի մեջ: Ջեֆի գրած տեքստը փոխանցում է այդ դասական գիտաֆանտաստիկ սարսափելի պատմության ոգին և հարմարեցնում է այն հարթակին, որտեղ մենք կարող ենք իրապես հետազոտել խենթության խորքերը»,-ասել է NBCUniversal Cable Entertainment-ի գործադիր փոխնախագահ Բիլ ՄակԳոլդրիկը, որը պատասխանատու է սցենարի մշակման համար, գրում է «Կինոպոիսկը» Variety-ի վրա հղումով:
Սերիալը կպատմի «Գիշերով թռչողը» տիեզերանավի անձնակազմի մասին, որը մեկնում է այլմոլորակային կյանքի որոնումների և ծանր փորձությունների է հանդիպում:
«Գիշերով թռչողը» (The Nightflyer) վիպակը Մարտինն առաջին անգամ հրապարակել է 1980-ին: Գործողությունը ծավալվում է տիեզերանավի վրա, որի անձնակազմը մեկնում է հին և խորհրդավոր մի էակի որոնման: Սակայն շուտով տիեզերանավի ուղևորները հասկանում են, որ նավում ամեն ինչ նորմալ չէ: Վիպակը էկրանավորվել է 1987-ին ֆիլմի տեսքով:
2017-ի մայիսին Syfy հեռուստաալիքը հայտարարեց, որ մշակում է գիտաֆանտաստիկ ծրագրերի նոր բլոկ, այդ թվում նաև կար «Գիշերով թռչողը», որի փորձնական էպիզոդի նկարահանումն այն ժամանակ հավանություն չէր ստացել:

24 Июнь 2017 - 09:44 AMT
Канал Syfy заказал пилотный эпизод сериала по повести «Летящие сквозь ночь» (The Nightflyer) автора «Игры престолов» Джорджа Р. Р. Мартина. Сценарий пилотного эпизода написал Джеффри Бюхлер.
Исполнительными продюсерами проекта станут Джин Клейн и Дэйв Бэртис, известные по работе над сериалом «Форс-мажоры».
«Мы хотим глубже погрузиться в пугающий мир «Летящих сквозь ночь» Джорджа Р. Р. Мартина. Текст, написанный Джеффом, передает дух этой классической научно-фантастической хоррор-истории и адаптирует его для платформы, на которой мы можем по-настоящему исследовать глубины безумия»,- заявил Билл МакГолдрик, исполнительный вице-президент NBCUniversal Cable Entertainment, отвечающий за разработку сценариев, пишет «Кинопоиск» со ссылкой на Variety.
Сериал расскажет о команде космического корабля «Летящий сквозь ночь», которая отправляется на поиски внеземной жизни и сталкивается с тяжелыми испытаниями.
«Летящие сквозь ночь» (также распространены варианты перевода «Пронзающие мрак» и «Летящие в ночи») — повесть Джорджа Р. Р. Мартина, впервые опубликованная в 1980-м. Ее действие развивается на космическом корабле, отправившемся на поиски некоего древнего и таинственного существа. Однако вскоре летящая на нем группа исследователей понимает, что на корабле не все в порядке.
Повесть была экранизирована в 1987 году в виде фильма.
В мае 2017-го канал Syfy объявил, что разрабатывает блок новых научно-фантастических программ. Среди них были и «Летящие сквозь ночь», которые на тот момент не получили одобрение на старт съемок пилотного эпизода.