Facebook սոցցանցում 2017-ի ամառվա ավարտին հաղորդումների ծրագիր կհայտնվի: Նշվում է, որ յուրաքանչյուր շոուի արտադրության համար կծախսվի $3-ական միլիոն: Ընկերությունն իր տեսահաղորդումներն առաջին հերթին կհասցեագրի 13-34 տարեկան լսարանին, հայտնում է The Wall Street Journal-ը:
Սոցցանցում մտադիր են խուսափել նորություններից, մանուկների և դեռահասների մասին, ինչպես նաև քաղաքականությանը նվիրված և էրոտիկ ծրագրերից: Տվյալ պահին Facebook-ը հանդիպումներ է անցկացնում դերասանական գործակալությունների հետ, այդ թվում Creative Artists Agency-ի, United Talent Agency-ի, William Morris Endeavor-ի և International Creative Management Partners-ի:
Սոցցանցում շոուների հեղինակներին խոստանում են $5.000-$20.000 յուրաքանչյուր էպիզոդից ստացած գովազդային եկամուտից:
2016-ի դեկտեմբերին հայտնի դարձավ, որ Facebook-ը մտադիր է հեռուստատեսային ընկերությունների հետ համատեղ բովանդակության թողարկում սկսել:

В социальной сети Facebook появится программа передач к концу лета 2017 года. Отмечается, что на производство каждого шоу будет тратиться по $3 млн. В компании в первую очередь нацелят свой контент на аудиторию от 13 до 34 лет, сообщает The Wall Street Journal.
В Facebook планируют избегать новостей, шоу о детях и подростках, политике, а также эротических программ. В данный момент Facebook проводит встречи с актерскими агентствами, среди которых Creative Artists Agency, United Talent Agency, William Morris Endeavor и International Creative Management Partners. В соцсети обещают создателям шоу от $5 тыс до $20 тыс от рекламного дохода за каждый эпизод.
В декабре 2016 года стало известно о планах Facebook запустить систему производства контента совместно с телевизионными компаниями.