Մադրիդի «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը հայտնել է, որ ակումբը կերկարացնի պաշտպան Սերխիո Ռամոսի հետ պայմանագիրը, հայտնում է Championat.com-ը:
Ըստ Պերեսի, նոր համաձայնագիրը 31-ամյա պաշտպանի հետ կկնքվի մինչև 2021թ.: Գործող պայմանագրի ժամկետը սպառվում է 2020-ի ամռանը:
Ռամոսը «Ռեալ» է տեղափոխվել Սեվիլյայից 2005-ի ամռանը € 27 մլն դիմաց: Այդպիսով, Սերխիոն պաշտպանում է «թագավորական ակումբի» գույներն արդեն 12 տարի: «Ռեալի» կազմում խաղաշրջանների քանակի առումով (18), Մանոլո Սանչեսի ռեկորդը գերազանցելու համար Ռամոսը պետք է հանդես գա մադրիդյան ակումբում մինչև 37 տարեկանը:

Президент мадридского «Реала» Флорентино Перес сообщил, что клуб продлит контракт с защитником Серхио Рамосом, передает Championat.com.
По словам Переса, новое соглашение с 31-летним защитником будет рассчитано до 2021 года. Действующий контракт Рамоса со «сливочными» истекает летом 2020 года.
Рамос перешёл в «Реал» из «Севильи» летом 2005 года за € 27 млн. Таким образом, Серхио защищает цвета «Королевского клуба» уже 12 лет. Чтобы побить рекорд Маноло Санчиса по количеству сезонов за «Реал» (18), Рамосу нужно выступать за мадридцев до 37 лет.