$35.000 արժեքով Tesla Model 3-ի առաջին սերիական ավտոմեքենան կթողարկվի ուրբաթ օրը՝ հուլիսի 7-ին: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում հուլիսի 2-ի երեկոյան գրառում է կատարել ընկերության հիմնադիրն ու գլխավոր տնօրեն Իլոն Մասկը:
Նա նշել է, որ մենքենան սերիական արտադրության համար անհրաժեշտ բոլոր ստուգումներն անցել է նախատեսվածից 2 շաբաթ շուտ:
Մասկը հավելել է, որ մեքենայի առաջին 30 սեփականատերը դրանք կստանան մինչև հուլիսի 28-ը: Օգոստոսին կարտադրվի ևս 100 մեքենա, սեպտեմբերին՝ արդեն 1.500, դեկտեմբերին սպասվում է, որ արտադրության ծավալները կաճեն մինչև 20.000 մեքենա մեկ ամսում:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Ծաղկաձորի Մարիոթ հյուրանոցի, Դիլիջանի Դարավանդ իջևանատան, Երևանի Կովկաս պանդոկի, Կովկաս ռեստորանային համալիրի և BetConstruct ընկերության գլխամասային գրասենյակի տարածքում գործարար Բադալյան եղբայրների կողմից տեղադրվել են Tesla մեքենաների լիցքավորիչներ:Այս 5 կետում լիցքավորումն անվճար է, ծախսերը հոգում են վերոնշյալ հաստատությունները։

3 Июль 2017 - 07:22 AMT
Компания Tesla намерена выпустить первый электромобиль Model 3 стоимостью $35.000 7 июля. Об этом основатель компании Илон Маск заявил в своем микроблоге в Twitter.
По его словам, Model 3 соответствует всем требованиям регуляторов для начала производства. Он отметил, что электромобиль прошел необходимые тесты на две недели раньше запланированного срока.
Маск добавил, что первые 30 покупателей Model 3 получат электромобиль 28 июля. По прогнозам предпринимателя, объем производства будет расти экспоненциально. Таким образом, в августе Tesla выпустит 100 новых электромобилей, а в сентябре показатель превысит 1.5 тысячи.Маск ожидает, что в декабре 2017 года компания сможет увеличить объем производства до 20 тысяч Model 3 в месяц.
Tesla — наиболее известный в мире производитель электромобилей. В первом квартале 2017 года Tesla продала около 29 тысяч электромобилей. Наиболее популярными моделями Tesla в настоящий момент являются седан.
Ранее стало известно, что компания Tesla заключила предварительное соглашение о производстве электромобилей в Шанхае. Договоренность была достигнута в Шанхае 22 июня.