«Գահերի խաղը» հեռուստասերիալի երկրպագուների՝ Con of Thrones խորագրի ներքո կայացած առաջին հանդիպմանը պարզվել է, որ 8-րդ եթերաշրջանը բաղկացած կլինի ընդամենը 6 սերիայից, բայց դրանցից յուրաքանչյուրի տևողությունը կլինի ավելի քան 80 րոպե: Այդ մասին ասել է հնչյունային ռեժիսոր Փոլա Ֆեիրֆիլդը:
Նա նշել է, որ 7-րդ եթերաշրջանում կլինեն ստանդարտ 60-րոպեանոց սերիաներ՝ բացառությամբ 82 րոպե տևողությամբ եզրափակիչ մասից, հաղորդում է «Կինոպոիսկը» Deadline-ին հղումով:
HBO հեռուստաալիքի «Գահերի խաղը» սերիալի վերջին 8-րդ եթերաշրջանն ամենակարճը կլինի՝ բոլոր նախորդ եթերաշրջանները 10 սերիայից էին բաղկացած, իսկ 7-րդը՝ 7 էպիզոդից:

3 Июль 2017 - 08:38 AMT
На прошедшем в Нэшвилле первом конвенте фанатов сериала «Игра престолов» под названием Con of Thrones стало известно, что канал HBO отснимет всего шесть серий восьмого сезона, но хронометраж каждой из них будет превышать 80 минут. Об этом сообщила звукоинженер Пола Фэйрфилд.
Она отметила, что седьмой сезон получит стандартные часовые серии, за исключением 82-минутного финала, пишет «Кинопоиск» со ссылкой на Deadline.
Серии длиной в полнометражный фильм — обычное дело для сериалов вроде «Шерлока» и «Черное зеркало».
Премьера новых эпизодов 7 сезона сериала состоится 16 июля на телеканале HBO. Всего в сезоне будет семь серий. «Игра престолов» выходит на HBO с 2011 года. Седьмой сезон станет предпоследним, съемки заключительной, восьмой части начнутся осенью. Литературной основой сериала стал цикл книг «Песнь льда и пламени» американского писателя Джорджа Мартина.