Հուլիսի 7-ին ադրբեջանական զինուժի արկակոծության արդյունքում տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ ստացած 3 զինծառայողներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է:
Ստեփանակերտի հոսպիտալից տեղեկացրել են, որ ծայրահեղ ծանր է գնահատվում գլխի շրջանում վիրավորում ստացած զինծառայողի առողջական վիճակը, մյուս զինվորինը՝ ծանր, երրորդինը՝ նորմալ, հայտնում է Panorama.am-ը:
Հուլիսի 7-ին ադրբեջանական զինուժի արկակոծության արդյունքում՝ տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Ռոբերտ Նովրուզի Գասպարյանը (ծնվ. 1969թ.), Համբարձում Կարապետի Հարությունյանը (ծնվ. 1997թ.) և Վահե Գագիկի Բադալյանը (ծնվ. 1998թ.):
Հուլիսի 7-ի առավոտվանից սկսած հակառակորդն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում խախտում է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ օգտագործելով ինչպես հրաձգային զինատեսակներ, այնպես էլ Դ-30 և Դ-44 տիպի հրանոթներ, տարբեր տրամաչափի ականանետեր ու նռնականետեր:
Ընթերցեք նաև.Շաբաթն առաջնագծում. Հակառակորդը հաուբից հրանոթներ և համազարկային հրթիռային կայանքներ է կիրառել

В состоянии здоровья 3 армянских военнослужащих, получивших ранения вследствие обстрела ВС Азербайджана 7 июля, изменений нет. Об этом сообщили из военного госпиталя Степанакерта.
Как сообщают из госпиталя, состояние военнослужащего, получившего ранение в голову, оценивается медиками как крайне тяжелое, состояние другого военнослужащего – как тяжелое, а третьего – как нормальное, пишет Panorama.am.
Вследствие обстрела ВС Азербайджана осколочные ранения различной степени тяжести 7 июля получили военнослужащие Армии обороны Арцаха Роберт Новрузович Гаспарян (1969 г.р.), Амбарцум Карапетович Арутюнян (1997 г.р.) и Ваге Гагикович Бадалян (1998 г.р.).
С утра 7 июля ВС Азербайджана на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск нарушают режим прекращения огня, применяя как стрелковое оружие, так и пушки Д-30 и Д-44, разнокалиберные минометы и гранатометы. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).