Ռուսաստանաբնակ հայազգի ռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանն այնպիսի ոգեշնչմամբ է իր ֆիլմերը նկարահանում, որ դա ակամայից գերում է: Այսպիսի կարծիք է հայտնել հայտնի ռուս ռեժիսոր Բորիս Խլեբնիկովը PanARMENIAN.Net-ին տված հարցազրույցում, որն այս օրերին Երևանում է և մասնակցում է «Ոսկե ծիրանի» հիմնական մրցույթին:
Բորիս Խլեբնիկովն առաջին անգամ է Հայաստանում «Ոսկե ծիրանին» մասնակցելու նպատակով, թեև նրա 2 ֆիլմերը նախորդ տարիներին ևս ընտրվել են: Հուլիսի 10-ին 21:00-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում տեղի կունենա Խլեբնիկովի «Առիթմիա» ֆիլմի պրեմիերան:
«Ինձ դուր չեն գալիս նրա ֆիլմերը, սակայն ոչ մի վատ բան նրա մասին ասել չեմ կարող: Սարիկ Անդրեասյանն այլ մոլորակում է ապրում, զարմանալի ոգեշնչմամբ և ոգևորությամբ է նկարահանում իր ֆիլմերը, ինչն էլ ինձ գրավում է», -ասել է Խլեբնիկովը:
Բորիս Խլեբնիկովի ամբողջական հարցազրույցը մարդկանց կյանքում կինոյի դերի փոփոխման, «Ոսկե ծիրանի» մասին PanARMENIAN.Net-ը կհրապարակի հուլիսի 11-ին:
Սարիկ Անդրեասյանը հայտնի ռուսաստանցի ռեժիսոր է, սցենարիստ, պրոդյուսեր և դերասան։ Նրա ֆիլմերից են «Երկրաշարժը», «Ծառայողական սիրավեպ։ Մեր ժամանակները» «Հղին» (ռուս.՝ «Беременный») և «Ինչ են անում տղամարդիկ»:

10 Июль 2017 - 13:35 AMT
Режиссер Сарик Андреасян снимает свои фильмы с таким воодушевлением, что это подкупает. Об этом сказал в интервью PanARMENIAN.Net известный российский режиссер Борис Хлебников, который в эти дни находится в Ереване и принимает участие в основном конкурсе «Золотого абрикоса».
Борис Хлебников впервые прибыл в Армению для участия в международном кинофестивале «Золотой абрикос», хотя два его фильмы были отобраны и в предыдущие годы. 10 июля в 21:00 (по ереванскому времени) в кинотеатре«Москва»состоится премьера фильма Хлебникова «Аритмия».
«Мне не нравятся его фильмы, но ничего плохого о нем (Сарике Андреасяне – ред.) сказать не могу. Сарик Андреасян живет на другой планете, снимает свои фильмы с удивительным вдохновением и воодушевлением, что это меня и подкупает», – сказал Хлебников.
Полное интервью Бориса Хлебникова об изменении роли кино в жизни людей, «Золотом абрикосе» PanARMENIAN.Net опубликует 11 июля.
Сарик Андреасян – российский режиссер армянского происхождения. Создатель таких фильмов, как «Землетрясение», «Защитники», «Беременный», «Тот еще Карлосон» и другие. Ранее сообщалось, что кинокомпания Enjoy Movies сообщила о намерении подать заявление о собственном банкротстве. Это следует из сообщения на сайте Единого федерального реестра юридически значимых сведений о фактах деятельности юридических лиц, индивидуальных предпринимателей и иных субъектов экономической деятельности.