Բրիտանացի դերասան Դենիել Քրեյգը 5-րդ անգամ կկատարի Ջեյմս Բոնդի դերը: 48-ամյա դերասանը կայացրել է որոշումն այն բանից հետո, երբ ֆիլմը ստեղծողները մերժել են բազում բրիտանացի դերասանների թեկնածություններ:
Բոնդի մասին ֆիլմաշարի պրոդյուսեր Բարբարա Բրոքոլին արդեն հաստատել է Քրեյգին դերում: Նա նաև մտադիր է հասնել նրան, որ Ադելը կրկին կատարի ֆիլմի գլխավոր երգը, հայտնում է RT-ն Daily Mirror-ին հղումով:
«Քրեյգն ու Ադելը հաղթական համադրում են, նրանք լավ գումարներ բերեցին: Որոշ ժամանակ պահանջվեց, որպեսզի Քրեյգը որոշի վերադառնալ 007 գործակալի դերին: Ինչ վերաբերում է Ադելին, նրա մասնակցությունը դեռ որոշակի չէ, բայց նրան դուր էր եկել մասնակցությունը նախորդ ֆիլմին, այնպես, որ, հավանաբար, նա կվերադառնա»,-ասել է աղբյուրը:
Բոնդի մասին վերջին ֆիլմը «007. Կոորդինատները «Սքայֆոլ» ֆիլմն է, որը էկրան է բարձրացել 2012-ի հոկտեմբերին և £885 մլն է հավաքել համաշխարհային կինովարձույթում: Ադելի կատարմամբ գլխավոր երգն արժանացավ Brit Awards, «Գրեմմի» և «Ոսկե գլոբուս» մրցանակների:
2016-ի մայիսին հայտնի դարձավ, որ Քրեյգը հրաժարվում է վերադառնալ Բոնդի դերին չնայած հսկայական մեծ հոնորարին:

Британский актер Дэниел Крейг согласился в пятый раз сняться в роли Джеймса Бонда. Об этом сообщает Daily Mirror, передает RT.
Отмечается, что 48-летний актёр принял такое решение после того, как множество его британских коллег были отвергнуты создателями фильма.
Продюсер бондианы Барбара Брокколи уже утвердила Крейга. Также она намерена добиться, чтобы британская певица Адель вновь записала заглавную песню к фильму.
«Крейг и Адель — победная комбинация, они принесли хорошие деньги. Потребовалось некоторое время, чтобы Дэниэл всё же решил вернуться к роли агента 007. Что же до Адель, то её участие пока не определено, но ей очень понравилось быть частью бондианы, так что, скорее всего, она вернётся», — заявил источник.
Последний на данный момент фильм о Бонде — «007: Координаты «Скайфолл» — вышел в октябре 2012 года и собрал в мировом прокате £885 млн. Заглавная песня в исполнении Адель выиграла награды на церемониях Brit Awards, «Грэмми» и «Золотой глобус».
В мае 2016 года сообщалось, что Крейг отказался возвращаться к роли Бонда несмотря на огромный гонорар.