Աշխարհում խոշորագույն ծրագրավորման ուսուցման հայ-ամերիկյան SoloLearn բջջային հարթակը հաղթել է Facebook ընկերության կողմից տրվող FbStart Apps of the Year (FbStart-ի տարվա հավելվածները) գլխավոր մրցանակը:
Միջոցառումը գնահատում է FbStart ծրագրում ներառված ամենահաջողակ հավելվածները՝ ամբողջ աշխարհից, իսկ FbStar-ը Facebook ընկերության գլոբալ նախագծերից է, որն օգնում է բջջային հավելվածներ մշակողներին սկսել և մեծացնել իրենց բիզնեսը:
2015-ի դեկտեմբերին հայ-ամերիկյան SoloLearn ստարտափը ճանաչվել է Սիլիկոնյան հովտի մինչև $10 ֆինանսավորմամբ ամենաարագ զարգացող 10 սկսնակ ընկերություններից մեկը: Հաշվի առնելով հսկայական մրցակցությունը ծրագրավորման ուսուցման շուկայում, SoloLearn-ին հաջողվել է բավականին սեղմ ժամկետում գրեթե անհնարինի հասնել` իր ասպարեզում առաջատար դառնալով աշխարհում:
Այն բաղկացած է 2 բլոկից` ուսուցում և խաղ, որի օգնությամբ օգտատերը կարող է մրցել ընկերների հետ, ծրագրավորման խնդիրներ լուծել: Արդյունքում, նրա մակարդակը, որպես ծրագրավորողի, մշտապես աճում է:

Крупнейшая в мире армяно-американская мобильная платформа для обучения программированию SoloLearn выиграла главный приз FbStart Apps of the Year (лучшее приложение года в FbStar), учреждённого компанией Facebook.
Были оценены самые успешные приложения, включенные в программу FbStart. FbStart – проект Facebook, который позволяет разработчикам мобильных приложений начать и расширить свой бизнес, сообщаетTechCrunch.
Стартап начал свою деятельность в 2013 году, однако реальный, окончательный продукт, который стал расширяться и добился успехов на рынке, появился в сентябре 2014 года. Он состоит из двух блоков – обучение и игра, при помощи которой пользователь может соревноваться с друзьями, решать задачи программирования. В итоге, его уровень, как программиста, постоянно растет.