Samsung-ի երկար սպասված նորույթը՝ Galaxy Note 8 սմարթֆոնը կարող է ներկայացվել արդեն օգոստոսի 23-ին: Ընկերությունը կարող է չսպասել Բեռլինի IFA 2017 ցուցահանդեսին: Միանգամից մի քանի կորեական աղբյուր նշել է, որ առանձին մամուլի ասուլիս կհրավիրվի Նյու Յորքում, թեև վերջին 2 տարիներին նորույթները մշտապես ներկայացվել են IFA-ում:
Նման վաղ անոնսի գլխավոր նպատակն է առավելագույնս առաջ անցնել Apple-ից և նրա նորագույն iPhone 8-ից: 2017-ին առաքումների ձգձգումների պատճառով iPhone 8-ը կարող է վաճառքի հանվել հոկտեմբերից ոչ շուտ, նշանակում է Galaxy Note 8-ը բավական ժամանակ կունենա ուշադրություն գրավելու համար:
Samsung-ի ֆաբլետի նոր սերնդի սարքն ունի 6,3-դյույմանոց էկրան, ավանդական S Pen կառուցվածք, ինչպես նաև կորեական բրենդի պատմության մեջ առաջին կրկնակի տեսախցիկը:
2016-ի Samsung Galaxy Note 7 մոդելը տապալվեց աշխարհում մարտկոցի հետ կապված լուրջ խնդիրների պատճառով:

13 Июль 2017 - 10:16 AMT
Samsung может представить долгожданную новинку — смартфон Galaxy Note 8 уже 23 августа, не дожидаясь берлинской выставки IFA 2017. Сразу несколько корейских источников указали на то, что будет собрана отдельная пресс-конференция в Нью-Йорке, хотя последние 2 года анонс неизменно происходил на выставке IFA.
Главная цель столь раннего анонса — максимально опередить Apple и её новенький iPhone 8. В 2017 году из-за задержек в поставках iPhone 8 может появиться на прилавках не раньше октября, а значит у Galaxy Note 8 будет достаточно времени, чтобы обратить на себя внимание.
Новое поколение фаблета от Samsung получит 6.3-дюймовый экран, традиционный фирменный стилус S Pen, а также, впервые в истории корейского бренда, двойную камеру.
Модель 2016 года Samsung Galaxy Note 7 с треском провалилась по всему миру ввиду серьёзных проблем с аккумулятором.