Ռուսաստանյան «Արարատի» կիսապաշտպան Ալեքսեյ Ռեբկոն մեկնաբանել է իր անցումը մոսկովյան ակումբ, որը 2017/2018 խաղաշրջանում մեկնարկում է Պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլային լիգայում:
«Ինչպե՞ս հայտնվեցի ակումբում: Շատ հասարակ. հրավիրեցին, ասացին, որ լուրջ թիմ է ստեղծվում: Հավատացեք ինձ, այնտեղ ամեն ինչ լուրջ է, ես համեմատելու շատ բան ունեմ: Հուսով ենք, որ մեզ կաջակցեն հայերը, Մոսկվայի բոլոր ֆուտբոլասերները, ում որ դուր կգա մեր խաղը»,-ասել է Ռեբկոն Սպորտ FM-ի եթերում:
Ինչպես է Մոսկվայի «Արարատը» պատրաստվում մեկնարկին ՌԴ ՊՖԼ-ում
2017-ի մարտին Մոսկվայում հիմնվեց «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբը, որը ելույթ է ունենալու ՌԴ առաջնությունում երկրորդ դիվիզիոնի թիմերի թվում: Մայիսի 30-ին հայտնի դարձավ, որ մոսկովյան «Արարատը» պայմանագիր է կնքել Ռուսաստանի հավաքականի նախկին հարձակվող Ռոման Պավլյուչենկոյի հետ:

17 Июль 2017 - 09:09 AMT
Полузащитник российского «Арарата» Алексей Ребко прокомментировал свой переход в московский клуб, который сезон-2017/18 начнет в ПФЛ.
«Как попал? Очень просто: пригласили, сказали, что создается серьезная команда. Поверьте мне, там все серьезно, у меня есть с чем сравнить. Надеемся на поддержку армян, на всех московских любителей футбола, которым понравится наша игра», — заявил Ребко в эфире Спорт FM.
Как московский «Арарат» готовится к дебюту в ПФЛ
В марте 2017 года в Москве был основан футбольный клуб «Арарат», который будет выступать в первенстве России среди команд второго дивизиона.30 мая стало известно, что московский футбольный клуб «Арарат» подписал контракт с экс-нападающим сборной России Романом Павлюченко.В составе «Арарата» также вытсупают такие известные футболисты, как Марат Измайлов и Игорь Лебеденко.