Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հաղթել է ամերիկյան Գլխավոր ֆուտբոլային լիգայի (MLS) «Ռեալ Սոլթ Լեյքին» 2:1 հաշվով խաղաշրջանի մեկնարկին նախորդող ստուգողական խաղում:
Տան տերերի կազմում գոլի հեղինակ դարձավ Լուիս Սիլվան (23-րդ րոպե), «Մանչեսթեր Յունայթեդից» աչքի ընկան Հենրիխ Մխիթարյանը (29-րդ րոպե) և Ռոմելու Լուկակուն (38-րդ րոպե): 68-րդ րոպեին խաղադաշտից հեռացվեց մանկունիացիների պաշտպան Անտոնիո Վալենսիան:
Մխիթարյանը նաև գոլային փոխանցում է կատարել:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել «Սոլթ Լեյքի» Սենդի քաղաքում գտնվող «Ռիո Տինտո Սթեդիում» խաղադաշտում: Խաղը խոստանում էր հատկապես դիտարժան դառնալ հայ երկրպագուների համար, քանի որ ակնկալվում էր, որ դաշտում կհանդիպեն Հայաստանի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ու հավաքականի նախկին խաղացող Յուրա Մովսիսյանը:
Սակայն վնասվածքի պատճառով Մովսիսյանը չի մասնակցել խաղին:
«Ռեալ Սոլթ Լեյքի» գլխավոր մարզիչ Մայք Պետկեն բացատրել է Մովսիսյանի բացակայությունը: «Լոս Անջելեսից վերադառնալուց հետո մենք 2 օր հանգիստ ունեինք, հետո վերսկսեցինք մարզումները: Առաջին մարզման ժամանակ Յուրան վնասվածք ստացավ և հիմա վերականգնվում է: Սպասում ենք նրա վերադարձին», -ասել է Պետկեն:
Այս հանդիպումը երկրորդն էր մանկունիացիների համար ամերիկյան շրջագայության ընթացքում: Հուլիսի 16-ին կայացած առաջին հանդիպմանը Ժոզե Մոուրինյոյի թիմը հաղթեց «Լոս Անջելես Գելաքսիին» 5:2 հաշվով:

Английский «Манчестер Юнайтед» обыграл клуб американской Главной футбольной лиги (MLS) «Реал Солт-Лейк» со счетом 2:1 в контрольном матче в рамках предсезонного турне в США.
В составе хозяев голом отметился Луис Сильва (23-я минута), у «Манчестер Юнайтед» отличились Генрих Мхитарян (29) и Ромелу Лукаку (38). На 68-й минуте с поля был удален защитник манкунианцев Антонио Валенсия.
Мхитарян отдал также голевую передачу.
Встреча прошла на домашней арене «Солт-Лейка» «Рио Тинто Стэдиум» в городе Сэнди (штат Юта). Матч обещал быть особенно зрелищным для армянских болельщиков, поскольку ожидалось, что на поле встретятся капитан сборной Армении Генрих Мхитарян («Манчестер-Юнайтед») и экс-игрок сборной Юра Мовсисян («Солт-Лейк).
Однако из-за полученной ранее травмы Мовсисян пропустил игру.
Главный тренер «Реал Солт-Лейка» Майк Петке объяснил отсутствие Мовсисяна.
«По возвращении из Лос-Анджелеса у нас было два дня отдыха, затем мы возобновили тренировки. Во время первой тренировки Юра получил травму и сейчас восстанавливается. Ждем его возвращения», – отметил Петке.
Этот матч стал вторым для манкунианцев в рамках американского турне. В первой встрече 16 июля команда Жозе Моуринью обыграла другой клуб MLS «Лос-Анджелес Гэлакси» со счетом 5:2.