Հայաստանում կփոխվիխաղատներբացելու լիցենզիայի տրամադրման կարգը: Կառավարությունն առաջարկում է փոփոխություններ կատարել «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքում:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը կառավարության նիստում ասել է, որ ըստ գործող օրենքի, եթե տնտեսվարողը 40 մլրդ դրամ և ավելի ներդրում է կատարում, նա կարող է դիմել և լիցենզիա ստանալ շահումով խաղ կազմակերպելու համար, հայտնում է ԱՌԿԱ-ն:
Սակայն, ըստ նախարարի, օրենքով չի կանոնակարգվում այն դեպքը, երբ որպես ներդրող է հանդես գալիս 2 կամ ավելի ընկերություն:
«Մենք առաջարկում ենք վերանայել օրենսդրական նորմերը, որոնց համաձայն, եթե 2 կամ ավելի ներդրող համապատասխանում է պահանջներին և ծրագիր է ներկայացնում կառավարություն, հավանություն ստանալու դեպքում, իրավունք կունենա խաղատուն բացել կամ շահումով խաղ կազմակերպել դրանցից մեկի անունով՝ մյուս համաներդրողների համաձայնությամբ»,-ասել է Արամյանը:
«Շահումով խաղերի և խաղատների մասին» օրենքի 2014-ի հունվարի 1-ից ուժի մեջ մտած փոփոխություններից հետո խաղատները կարող են գործել միայն Ծաղկաձոր, Սևան, Ջերմուկ և Մեղրի քաղաքներում:Բացառության կարգով թույլատրվում է խաղատներ կառուցել այլ վայրերում՝ 100 մլն դոլարից ավելի ներդրումային ծրագրերի դեպքում:

20 Июль 2017 - 13:03 AMT
Армения позволит крупным инвесторам получать лицензии на открытие казино, правительство предлагает поправки в закон «Об играх с выигрышем, интернет играх с выигрышем и казино».
Как отметил 20 июля в ходе заседания правительства министр финансов Армении Вардан Арамян, по действующему закону предусмотрено, что если хозяйствующий субъект осуществляет инвестиции в размере 40 млрд драмов и более, он получает возможность обращения и получения лицензии для организации игр выигрышем.
Однако, по словам министра, законом не регулируется случай, когда в качестве инвестора выступают две и более компаний.
«Мы предусмотрели законодательные нормы, согласно которым, если два и более инвесторов соответствуют всем требованиям и представляют в правительство программу, которая будет одобрена, то они имеют право получить лицензию на открытие казино или игр с выигрышем на имя одного из них, при согласии других соинвесторов», – сказал Арамян, передает АРКА.