«Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Պոլ Պոգբան, խոսելով ստուգողական խաղում «Մանչեսթեր Սիթիի» նկատմամբ տարած հաղթանակի մասին (2:0), իր թիմակիցներից առանձնացրել է Հենրիխ Մխիթարյանին, ում փոխանցումից հետո Մարկուս Ռեշֆորդը խփել է «Յունայթեդի» երկրորդ գոլը:
«Երկրորդ գոլի ժամանակ շատ լավ խաղաց Մխիթարյանը: Մենք մի քանի անգամ հակագրոհեցինք և պետք է ասել, որ գոլը հեշտ խփվեց:
Դա հիանալի գոլ էր: Ինչպես արդեն ասացի, Միկին հիանալի աշխատանք կատարեց: Երբ Ռոմելուն տեղափոխվեց դեպի ձախ, Ռեշֆորդն ազատ մնաց: Նա դարպասապահի դեմ միայնակ մնաց և գոլ խփեց»,- ասել է Պոգման, Manutd.ru-ին հղումով գրում է Armfootball.com-ն:
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբը չեմպիոնների միջազգային գավաթի խաղարկության առաջին մրցավեճում 2:0 հաշվով հաղթել է իրենց համաքաղաքացիներին՝ «Մանչեսթեր Սիթիի» ֆուտբոլիստներին: Ակումբը երկու գոլն էլ խփել է առաջին խաղակեսում: Աչքի են ընկել թիմի նորեկ Ռոմելու Լուկակուն և Մարկուս Ռեշֆորդը:
Հայաստանի հավաքականի ավագը խաղը սկսել է մեկնարկային կազմում և աչքի է ընկել արդյունավետ փոխանցմամբ (երկրորդ գոլի փոխանցման հեղինակն էր):

22 Июль 2017 - 11:28 AMT
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Поль Погба, комментируя контрольный поединок с «Манчестер Сити» (2:0), отметил игру своего одноклубника Генриха Мхитаряна в эпизоде со вторым голом, который забил Маркус Рэшфорд.
«В эпизоде со вторым голом очень хорошо сыграл Генрих Мхитарян. Мы переходили несколько раз в контратаку и, надо сказать, что гол был забит легко.
Это был отличный гол, прекрасная работа Мики, как я уже сказал, и когда Ромелу получил мяч слева, Рэшфорд остался свободен. Он вышел один на один с голкипером и забил», – сказал Погба, передает manutd.ru.
«Манчестер Юнайтед» в товарищеском матче, который состоялся в американском городе Хьюстон, со счетом 2:0 выиграл у «Манчестер Сити». Оба гола были забиты в первом тайме. На 37-й минуте автором гола стал новичок МЮ Ромелу Лукаку, а Маркус Рашфорд через 2 минуты удвоил преимущество. Полузащитник сборной Армении и МЮ Генрих Мхитарян стал автором второй голевой передачи.