Linkin Park խումբը հրաժեշտի խոսք է ասել ի հիշատակ խմբի մենակատար Չեսթեր Բենինգթոնի:
«Սիրելի Չեսթեր, դու կոտրեցիր մեր սրտերը: Քեզանից հետո միայն ամայություն է, որն անհնար է լրացնել՝ մեզանից հեռացավ խելահեղ, ուրախ, հավակնոտ, կրեատիվ, բարի ու մեծահոգի ձայնը»,-ասվում է խմբի հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել է հուլիսի 24-ին:
Խմբի անդամները նշել են, որ Բենինգթոնն առանց վարանելու ի ցույց էր դնում իրեն տանջող «չարքերին՝ և դա անելով հավաքում էր բոլորին և սովորեցնում ավելի մարդկային լինել»,-ասվում է խմբի խոսքում, որն ավարտվում է հետևյալ բառերով. «Մենք սիրում և կարոտում ենք քեզ: Մինչ նոր հանդիպում, LP», գրում է Deutsche Welle-ն:
Linkin Park խմբի մենակատար 41-ամյա Չեսթեր Բենինգթոնը հուլիսի 20-ին ն մահացած է հայտնաբերվել Կալիֆորնիայի Պալոս Վերդեսում գտնվող իր տանը: Բենինգթոնի ինքնասպանությունից մի քանի ժամ առաջ Linkin Park-ը հրապարակել էր Talking to Myself երգի տեսահոլովակը, որն արագ միլիոնավոր դիտումներ է հավաքել: Ըստ իրազեկ աղբյուրի, Չեսթերի ինքնասպանությունն անսպասելի է եղել խմբի անդամների համար, քանի որ, մեծ հաշվով, ոչինչ նման բան չէր հուշում: Այն օրը, երբ Բենինգթոնը որոշել է հեռանալ կյանքից, Linkin Park-ի ֆոտոսեսիան էր նախատեսված Հոլիվուդում:
Երևանում Linkin Park խմբի ինքնասպան եղած մեներգիչ Չեսթեր Բենինգթոնի հիշատակին 2 միջոցառում կանցկացվի։

25 Июль 2017 - 06:28 AMT
Группа Linkin Park выпустила прощальное обращение к вокалисту Честеру Беннингтону, покончившему с собой.
«Дорогой Честер, наши сердца разбиты. Твой уход оставляет пустоту, которую невозможно заполнить: нас покинул неистовый, веселый, амбициозный, креативный, добрый, великодушный голос», – говорится в заявлении, опубликованном на сайте Linkin Park 24 июля.
Участники коллектива отметили, что «демоны, забравшие» Беннингтона, были «частью сделки», пишет Deutsche Welle.
«В конце концов, именно то, как ты пел об этих демонах, заставляло всех влюбляться в тебя. Ты бесстрашно выставлял их напоказ и, делая это, собрал нас вместе и научил быть более человечными», – отмечается в обращении.
Группа Linkin Park подчеркнула, что певец «оставил след в жизни многих людей, возможно, даже большего числа, чем сам мог представить». Обращение группы к Беннингтону завершается следующими словами: «Мы любим тебя и очень скучаем. До новой встречи, LP».
22 июля стало известно об отмене турне Linkin Park по Северной Америке в поддержку альбома One More Light в связи с кончиной фронтмена группы. Честер Беннингтон покончил жизнь самоубийством 20 июля. Тело 41-летнего музыканта обнаружили 9 часов утра по местному времени в его личной резиденции Палос Вердес Эстейтс в Калифорнии. Вокалист был дважды женат, у него осталось шестеро детей. Последние годы он боролся с алкогольной и наркотической зависимостью.