007 գործակալ Ջեյմս Բոնդի մասին հերթական՝ 25-րդ, ֆիլմը էկրան կբարձրանա 2019-ի նոյեմբերի 8-ին: Այդ մասին հայտնել են Metro-Goldwyn-Mayer և Eon Productions ընկերությունները:
Նոր կինոնկարը դեռ անվանում չունի, գրում է Lenta.ru-ն Variety-ի վրա հղումով:
Ջեյմս Բոնդի դերակատարի և ռեժիսորի մասին պարբերականը ևս չի գրում: Որպես սցենարիստներ կաշխատեն Նիլ Փերվիսն ու Ռոբերտ Ուեյդը:
Հուլիսի 10-ին հայտնի դարձավ, որ Բրիտանացի դերասան Դենիել Քրեյգը 5-րդ անգամ կկատարի Ջեյմս Բոնդի դերը: 48-ամյա դերասանը կայացրել է որոշումն այն բանից հետո, երբ ֆիլմը ստեղծողները մերժել են բազում բրիտանացի դերասանների թեկնածություններ: Բոնդի մասին ֆիլմաշարի պրոդյուսեր Բարբարա Բրոքոլին արդեն հաստատել է Քրեյգին դերում: Նա նաև մտադիր է հասնել նրան, որ Ադելը կրկին կատարի ֆիլմի գլխավոր երգը:
Բոնդի մասին վերջին ֆիլմը «007. Կոորդինատները «Սքայֆոլ» ֆիլմն է, որը էկրան է բարձրացել 2012-ի հոկտեմբերին և £885 մլն է հավաքել համաշխարհային կինովարձույթում: Ադելի կատարմամբ գլխավոր երգն արժանացավ Brit Awards, «Գրեմմի» և «Ոսկե գլոբուս» մրցանակների:ծ

Очередной, 25-й по счету фильм об агенте 007 Джеймсе Бонде выйдет на экраны 8 ноября 2019 года. Об этом сообщила компании Metro-Goldwyn-Mayer и Eon Productions.
У новой кинокартины пока что нет названия, пишет Lenta.ru со ссылкой на издание Variety.
Информации об исполнителе роли Джеймса Бонда и режиссере фильма издание также не приводит. В качестве сценаристов над картиной будут работать Нил Первис и Роберт Уэйд.
10 июля сообщалось, что английский актер Дэниел Крэйг, сыгравший агента 007 в четырех фильмах бондианы, вернется к роли Джеймса Бонда. Продюсер франшизы Барбара Брокколи также планирует договориться с британской певицей Адель, чтобы она спела тему к новому фильму серии. Ее песня к картине «007: Координаты «Скайфолл» выиграла премии «Грэмми» и «Золотой глобус».
В ноябре 2015 года вскоре после премьеры фильма «007: Спектр» Крейг заявил, что скорее перережет себе вены, чем снимется в еще одном фильме о Бонде.
Кинофраншиза о Джеймсе Бонде — серия экранизаций романов Яна Флеминга о вымышленном агенте британской разведки MI6. С 1962 года на студии EON Productions вышло 24 фильма, общие кассовые сборы превысили 13 миллиардов долларов. В главной роли, помимо Крэйга, снимались Шон Коннери, Джордж Лэзенби, Роджер Мур, Тимоти Далтон и Пирс Броснан.