«Գահերի խաղի» 8-րդ եթերաշրջանի բոլոր 6 էպիզոդների սցենարները պատրաստ են: Այդ մասին հայտնել է HBO ծրագրային տնօրեն Քեյսի Բլոյսն ամերիկյան Հեռուստատեսային քննադատների ասոցիացիայի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
Բլոյսը նաև հաստատել է, որ 8-րդ եթերաշրջանի սերիաներն ավելի տևական կլինեն (հայտարարվեց, որ դրանք լիամետրաժ ֆիլմի տևողություն կունենան) և որ սերիաների տևողության առումով սահմանափակումներ չկան:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ «Գահերի խաղի» 8-րդ եթերաշրջանը կարող է մինչև 2019-ը հետաձգվել, քանի որ Դևիդ Բենիոֆը, Դեն Ուայսն ու սցենարիստների խումբը մինչ օրս չեն ավարտել եթերաշրջանի սցենարը:

27 Июль 2017 - 10:22 AMT
Сценарии всех шести эпизодов восьмого сезона популярного сериала «Игра престолов» закончены. Об этом сообщил на встрече с представителями американской Ассоциации телевизионных критиков программный директор HBO Кэйси Блойс.
По его словам, создатели сериала и исполнительные продюсеры Дэвид Бениофф и Дэн Уайсс занимаются раскадровками серий, пишет «Канобу».
Также Блойс подтвердил, что серии 8 сезона будут более продолжительными (ранее сообщалось, что каждая будет длинной с полнометражный фильм), и что лимита по длинне у каждой из серий нет.
Ранее сообщалось, что 8 сезон сериала «Игры престолов» может быть отложен на 2019 год, потому что Дэвид Бениофф, Дэн Уайсс и их сценарная группа до сих пор не закончили писать этот сезон.