Եթե քաղաքացին ցանկանում է ճամփորդել և հին նմուշի անձնագրում օտարերկրյա պետությունում վավերականության նշում կատարելու համար չի դիմել, իսկ օրը ոչ աշխատանքային է կամ աշխատանքային ժամն ավարտվել է, երկրից դուրս գալիս սահմանային անցման ցանկացած կետում կարող է դիմել նշված գործողության համար: Այս մասին ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Մնացական Բիչախչյանը:
Նա հավելել է, որ ի տարբերություն անձնագրային ծառայություն դիմելու, այս դեպքում բացի յուրաքանչյուր տարվա համար է 1.000- ական դրամ պետտուրք վճարելու, գանձվում է նաև միանվագ 10.000 դրամ՝ անկախ վավերականության նշում կատարելու տարիների քանակի:
Անհրաժեշտ է ընդունել նաև ի գիտություն, որ մինչև 35 տարեկան զինապարտ քաղաքացիներն իրենց հետ պետք է ունենան զինգրքույկ կամ զինհաշվառումը հավաստող այլ փաստաթուղթ, իսկ զինծառայությունից տարկետում ունենալու դեպքում` այն հավաստող փաստաթուղթ:

31 Июль 2017 - 08:20 AMT
Если гражданин Армении не получил отметку о действительности паспорта (визу) старого образца в любой стране, которую он собирается посетить, а день нерабочий или рабочее время закончилось, то это можно сделать в любом пропускном пункте выезда из страны. Об этом на своей страничке в Facebook написал начальник управления виз и паспортов Полиции Армении Мнацакан Бичахчян.
Он добавил, что в отличие от паспортного бюро, в этом случае кроме госпошлины в 1000 драмов за каждый год, взимается единовременно 10 000 драмов (порядка $20), независимо от того, на сколько лет ставится отметка о выезде.
Также необходимо принять к сведению, что военнообязанные до 35 лет должны иметь при себе военный билет или другой документ, подтвреждающий регистрицию в военкомате либо право на отсрочку.