Արևմտյան Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը կմասնակցի 2018թ. աշխարհի առաջնությանը չճանաչված երկրների շրջանում: Առաջնությունը կանցկացվի Բրավա կղզում: Հաղորդագրությունն այդ մասին տեղադրվել է Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների համադաշնության ֆեյսբուքյան էջում:
Չճանաչված երկների ֆուտբոլի առաջնությունը տեղի կունենա 2018-ի մայիսի 31-ից հունիսի 9-ը: Առաջնությանը կմասնակցի 16 թիմ:
Արևմտյան Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը մասնակցել է նաև 2016-ի առաջնությանը:
Արևմտյան Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կառավարման մարմինը ձևավարովել է 2015-ի մայիսին և նույն թվականի հունիսի 1-ին անդամակցել է Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիային (ConIFA):

4 Сентябрь 2017 - 07:13 AMT
Сборная Западной Армении примет участие на чемпионата мира по футболу среди непризнанных стран, который пройдет на острове Брава в 2018 году. Об этом сообщается на официальной странице Конфедерации независимых футбольных ассоциаций (ConIFA) в Facebook.
Чемпионат мира среди непризнанных стран будет проходить 31 мая – 9 июня 2018 года. В нем примут участие 16 команд.
Сборная Западной Армении участвовала в чемпионате ConIFA 2016. В ее составе выступают футболисты из Бельгии, Франции, Швейцарии, России, Абхазии и Армении.